آمار

امروز:
چهارشنبه - 15 تير - 1401
ساعت :

ورزش

گوناگون

 

امروز در حالی شایعه درگذشت مجید زمانی‌اصل، شاعر، مترجم و منتقد ادبی پیشکسوت خوزستانی، منتشر شد که او به علت سکته مغزی در بیمارستان رازی اهواز بستری شده و تحت درمان قرار گرفته است.

 

 حبیب‌الله بهرامی، شاعر و روزنامه‌نگار و از دوستان این شاعر، در این باره به ایسنا گفت: امروز صبح از بستری شدن مجید زمانی‌اصل در بیمارستان رازی اهواز به علت سکته مغزی باخبر شدم. مشابه این خبر را در سایت خبری خودم درج کردم و لینک آن را در گروه‌ها فرستادم.

هنوز ارسال لینک‌هایم در گروه‌ها ادامه داشت که پیامی به چشمم خورد که نوشته بود: «مجید زمانی اصل آسمانی شد».

 

او افزود: با توجه به این که نیم ساعت قبل از ارسال لینک خبر با بیمارستان رازی اهواز تماس گرفته بودم و مسوول بخش ارتباطات گفته بود که همین چند دقیقه پیش اسمش را صدا کرده بودند و بعد از ارتباط، بخش داخلی هم پاسخ نمی‌داد تلفن را قطع کردم اما می‌دانستم که خبر آسمانی شدن درست نیست و شایعه است.

 

بهرامی ادامه داد: بعد از گذشت ۳۰ دقیقه برای بار دوم با بیمارستان و بخش داخلی تماس گرفتم و از منشی بخش جویای احوال زمانی‌اصل شدم و او هم از پرستاری سوال کرد که در نهایت گفته شد: «حالش خوب است.»

 

مجید زمانی‌اصل متولد سال ۱۳۳۷ در اهواز است و تحصیلات خود را تا اخذ مدرک دیپلم ادبی ادامه داد. او در سال ۱۳۵۸ نخستین دفتر شعر خود را با نام «و عابری به جای من گریست» منتشر کرد. زمانی‌اصل تاکنون جایزه نخستین و سومین جشنواره شعر فجر را دریافت کرده و در مراسم متعددی از وی تجلیل شده است. این شاعر علاوه بر سرایش شعر دستی نیز در ترجمه، نقد ادبی، بازسرایی و نگارش مقالات ادبی دارد. از دیگر دفترهای شعر او می‌توان از «خوابی در آینه»، «مزامیر پیاده‌رو»، «من از عشیره سوسن‌های‌ام»، «چکامه‌های ۵۰ سالگی»، «شاعر پیاده‌رو»، «اشعار وحیانی در اتاق زیرشیروانی» نام برد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید