آمار

امروز:
يكشنبه - 12 تير - 1401
ساعت :

ورزش

گوناگون

 دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی استان خوزستان از راه یابی ۲۰۵ اثر به مرحله نهایی این دوره از جشنواره خبر داد.

 به گزارش حبیب خبر از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، فریدون وزیری افزود: از ۴۶۳ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره، ۲۰۵ اثر برای مرحله اجرای صحنه ای پذیرفته شده اند.

 وی ادامه داد: آثار رسیده در سه بخش محلی، سنتی، کلاسیک و در رشته های آواز سنتی و محلی،عود، ویولن کلاسیک و ایرانی، گیتار کلاسیک و فلامنکو، دف، تمبک، تار، سه تار، کمانچه،سنتور،فلوت و پیانو در خردادماه سال جاری به رقابت خواهند پرداخت.

وزیری اضافه کرد: با توجه به وقفه ۵ ساله در برگزاری جشنواره موسیقی خوزستان و شرایط متاثر از کرونا، استقبال خوبی از جشنواره شده که نشان دهنده پتانسیل موسیقی در استان و نیاز جامعه هنری خوزستان است.

دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی خوزستان هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد انگیزه مضاعف در هنرجویان به منظور تلاش بیشتر و هدفمندسازی مسیر آموزش موسیقی و شناسایی استعدادهای جوان و پیش زمینه ای برای شرکت در جشنواره های ملی و کشوری دانست و از تمامی استادان، هنرمندان،هنردوستان و هنرجویان موسیقی که به شکل های مختلف از این رویداد مهم فرهنگی حمایت نموده اند تشکر و قدردانی کرد.

رییس انجمن موسیقی خوزستان بیان کرد: پذیرفته شدگان مرحله اول، در خردادماه سال جاری بصورت اجرای صحنه ای به رقابت خواهند پرداخت.

گفتنی است: شانزدهمین دوره جشنواره موسیقی خوزستان به همت انجمن موسیقی خوزستان و حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در ۴ گروه سنی و در دو مرحله برگزار می شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید