آمار

امروز:
دوشنبه - 17 مرداد - 1401
ساعت :

ورزش

گوناگون

امید حامدی‌فر

 

خرید جدید استقلال، هافبک دفاعی تیم ملی امید و دومین بازیکن برتر نفت آبادان بوده است.

 

 خرید جدید استقلال یعنی امید حامدی‌فر یکی از بهترین هافبک‌های فصل گذشته لیگ برتر بوده و در تیم خودش یعنی صنعت‌نفت نیز بعد از کاپیتان تیم، عنوان دومین بازیکن فصل آبادانی‌ها را به‌خودش اختصاص داده است.

 

امید حامدی‌فر، متولد ۱۳۷۹ در شهر شوش، ۲۱ ساله است و علاوه بر ۳ فصل بازی در ترکیب صنعت‌نفت، سابقه بازی در تیم ملی امید ایران را نیز دارد. پست اصلی او هافبک دفاعی است اما توانایی بازی در چند پست دیگر را هم دارد. چنان که همین فصل گذشته در ترکیب نفت آبادان به‌عنوان مدافع میانی و حتی مدافع راست نیز بازی کرده است.

 

حامدی‌فر در لیگ بیست‌ویکم ۱۷ بار در ترکیب اصلی صنعت‌نفت قرار گرفت و از ابتدا بازی کرد. او ۴ بار هم به‌عنوان بازیکن جانشین به زمین رفته و مجموع بازی‌هایش در لیگ گذشته به ۲۱ بازی رسیده است. دقایق بازی او در این ۲۱ مسابقه ۱۴۴۴ دقیقه بوده و به این ترتیب او نهمین بازیکن پرکار برزیلی‌ها در فصل گذشته بوده است.

 

حامدی‌فر به‌طور میانگین در هر ۹۰ دقیقه ۶.۲ عملکرد دفاعی و ۱۲.۸ نبرد پیروز داشته که آمار بسیار خوبی محسوب می‌شود. در میان آمارهایی که سایت متریکا منتشر کرده، جالب‌ترین آمار در مورد امید حامدی‌فر تعداد تکل‌های موفق اوست که بیشتر از هر بازیکن دیگری در فصل گذشته بوده است.

 

حامدی‌فر به‌طور میانگین در هر ۹۰ دقیقه ۲.۹ تکل موفق داشته و از این لحاظ رتبه اول را بین تمامی بازیکنان دارد. او با میانگین ۵۵.۸ لمس توپ در هر بازی دومین بازیکن تیمش از این لحاظ بوده و فقط از امید خالدی لمس توپ کمتری داشته است.

 

آمار گل و پاس گل حامدی‌فر در فصل گذشته آمار چشمگیری نبوده است. او در جریان تساوی ۲-۲ با نفت مسجدسلیمان یکی از گل‌های تیمش را زد و در جریان پیروزی ۳ بریک مقابل آلومینیوم اراک نیز یک پاس گل داد.

بهترین نمره فصل او (۷.۷۷) در همان بازی با آلومینیوم اراک ثبت شد و میانگین نمرات او در طول فصل نیز ۶.۸۴ بود که در جمع آبادانی‌ها فقط از طالب ریکانی کمتر بوده است.

 

حامدی‌فر با این امتیاز دومین بازیکن برتر تیمش بعد از طالب ریکانی بوده است. او در پستی بازی می‌کند که استقلال زبیر نیک‌نفس، روزبه چشمی و البته مهدی مهدی‌پور را در اختیار دارد.

منبع: همشهری آنلاین

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید