آمار

امروز:
پنجشنبه - 23 ارديبهشت - 1400
ساعت :

ورزش

گوناگون

جهش سه پله‌ای استقلال خوزستان / ملاثانی به تساوی رضایت داد

آبی پوشان اهوازی موفق شدند با پیروزی مقابل چوکا به جایگاه دوم جدول صعود کنند و در فاصله 4 امتیازی صدر جدول قرار بگیرند.

به گزارش حبیب خبر به نقل از "ورزش سه" در ادامه رقابت‌های لیگ دسته یک و از هفته بیستم این مسابقات، امروز دو تیم چوکای تالش و استقلال خوزستان در شرایطی کاملاً متفاوت به قضاوت مجید محمدی مهرداد نجفی رضا اسکندری جواد نصراللهی به مصاف هم رفتند. از یک‌سو شاگردان علی لطیفی با توجه به اینکه هفته گذشته مقابل ملوان شکست تلخی را متحمل شدند، به دنبال سه امتیاز این دیدار بودند و از طرفی آبی پوشان استقلال خوزستان نیز پس از دو تساوی برابر بادران و خوشه طلایی برای اینکه از کورس قهرمانی جا نمانند احتیاج مبرمی به برد داشتند و به همین دلیل تساوی به درد هیچ‌کدام از این دو تیم نمی‌خورد.

در این دیدار که در ورزشگاه خانگی چوکا برگزار شد ابتدا استقلال خوزستان توسط توانست توسط امید لطیفی به گل اول این دیدار دست یابد. در ادامه چوکایی ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند موفق شدند به‌وسیله پرهام جوادی بازی را به‌تساوی بکشانند، اما این پایان کار نبود و شاگردان خلیفه اصل پس از دریافت گل تساوی یک‌بار دیگر این بار توسط بهروز یارانی از میزبان خود مجدداً پیش افتادند و در اواخر بازی درحالی‌که شاگردان علی لطیفی کاملاً جلو کشیده بودند، استقلالی‌ها با یک ضد حمله توسط علی کیانی فر تیر خلاص را بر پیکر چوکا فرود آوردند تا سبز پوشان تالشی بیشتر از هرزمانی خطر سقوط را حس کنند.

با احتساب این بازی و سایر نتایج هفته بیستم، تیم فوتبال چوکا از بیست بازی همچنان 19 امتیازی و با توجه شکست نود ارومیه در دقایق پایانی در جایگاه 16 جدول جای گرفت. از سوی دیگر استقلالی‌ها با این پیروزی شیرین خارج از خانه خود 34 امتیازی شدند و با تفاضل گل بهتر نسبت به فجر سپاسی یک پله صعود کردند و در رده دوم جدول قرار گرفتند.

*****

 

استقلال ملاثانی صفر خیبر خرم آباد یک

لیگ یک/ ویسی و خیبر به تاخت می آیند

خیبر خرم آباد با درخشش دروازه بان خود موفق شد سه امتیاز با ارزش را در دیدار بسیار دشوار مقابل استقلال ملاثانی به دست بیاورد.

به گزارش حبیب خبر به نقل از "ورزش سه"، در آخرین مسابقه این هفته از رقابت های لیگ دسته اول که لحظاتی پیش به پایان رسید، خیبر خرم اباد با تک گل عارف رستمی مهاجم سریع و خوش نقشش، استقلال ملاثانی را برد تا با صعودی چند پله ای به رده دهم جدول لیگ دسته اول صعود کند و آرام آرام خود را به غافله تعقیب کنندگان نزدیک کند.

خیبر پس از گل رستمی که در دقیقه 12 به ثمر رسید، با احتیاط بیشتری بازی را دنبال کرد و ملاثانی هم با استفاده از توانایی های فیزیکی بازیکنانش سعی داشت با ارسال های مستقیم، ضربات سر و توپ های سوم به گل برسد اما مهمترین بخت این تیم در دقایق پایانی توسط ضیایی سنگربان بلندقامت خیبر مهار شد.

این مسابقه در ورزشگاه تختی اهواز برگزار می شد که عبدالله ویسی سرمربی خیبر خاطرات زیادی از آنجا دارد. البته ورزشگاه تختی کمتر شباهتی به آن استادیومی دارد که بازی های استقلال اهواز در آن برگزار می شد و زمین چمن آن بسیار ناهموار و بی کیفیت است و به همین دلیل پیروزی امروز برای شاگردان ویسی اهمیت مضاعفی داشت.

آنها با این سه امتیاز 25 امتیازی شدند و بالاتر از استقلال ملاثانی، خوشه طلایی و رایکا به رده دهم جدول صعود کردند. خیبر در رقابت های هفته آینده میزبان پارس جنوبی جم و محمد نصرتی خواهد بود. تیمی که با اختلاف سه امتیاز فعلا یک پله بالاتر از خیبری ها قرار گرفته است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید