آمار

امروز:
سه شنبه - 5 مرداد - 1400
ساعت :

ورزش

گوناگون

شرایط اینروزهای خوزستان و سیستان و بلوچستان شایسته ایران ما نیست

 

خانه سینما در بیانیه ای از مسوولان خواست به حکم قانون در رفع مشکلات مردم تا دیر نشده کاری انجام شود.

 

به گزارش حبیب خبر، خانه سینما در حمایت از مردم خوزستان ضمن اشاره به قدمت این سرزمین و پایداری مردمانش در صد سال اخیر از مسوولان خواست که تا دیر نشده کاری انجام دهند. 

 

متن بیانیه به شرح زیر است: 

«با یاد خدا

خوزستانِ ایران ملتی نگرانِ توست، همه ایران نگرانِ توست سینمای ایران نگران توست. متأسفانه اینروزها تصاویرناخوش آیندی از خوزستان میبینیم این پاره تن ایران، مهد تمدن عیلام با قدمتی به بلندای تاریخ کشور، سرزمین رود‌های خروشان و دشت‌های حاصلخیز و هورها و تالاب‌های عظیم و مردمی که ایرانی ترینِ ایران هستند و بوده‌اند به شرایطی دچار شده‌اند که بی‌سابقه است. 

 

شرایط این روزهای خوزستان و سیستان و بلوچستان شایسته ایران ما نیست. 

 

خوزستان بدون شک طی یکصد سال گذشته بخش بزرگی از هزینه‌های مالی و جانی کشورمان بخصوص در دوران جنگ را جانانه پرداخته است شایسته نیست که مردمانش و پیکرش اینگونه زخم خورده رها شوند. 

 

با تأسف بسیار در حالی که انواع و اقسام مصائب و بلایای طبیعی و دست سازِ بشر امنیت و آرامش تمام مردم ایران را به بازی گرفته مردم خوزستان مصیبت بزرگتری را هم تجربه میکنند که خاک و دام و طبیعت و جانشان را با شدت تمام تهدید می کند. 

 

خشکسالی بلایی است که می شد و می شود با یاری و همدلی آثار ویرانگرش را تقلیل داد و با مدیریت درست و همراهیِ تمام قوا تأثیراتِ مخربش را بر جان و چهرهِ خوزستان عزیز و دیگر سرزمین های تشنه ایران کاهش داد. 

 

با اینکه خیلی دیر است اما هنوز هم می‌شود ثابت کرد همه ایران یکی است، باید به مهر دست هموطنان گرفتار خشکسالی را گرفت و اسباب نجات از این ورطه خانمان سوز را برای شان فراهم کرد. 

 

به نمایندگی از سینماگران ایران وظیفه خود می‌دانیم همراه با هموطنان مظلوم خوزستان از تمام مسوولین کشور بخواهیم به حکم قانون در رفع مشکلات مردم بخصوص عوارض خشکسالی و دیگر مصائب خوزستان و ایران بکوشند. 

 

تا دیرتر از این نشده انجام دهید آنچه باید. 

خانه سینما».

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید