آمار

امروز:
شنبه - 31 ارديبهشت - 1401
ساعت :

ورزش

گوناگون

 

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: اصلاح حکمرانی در حوزه انرژی منجر به شکوفایی اقتصادی خواهد شد.

به گزارش حبیب خبر، مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، در بیست و ششمین نمایشگاه صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی- که در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد- اصلاح حکم رانی را در حوزه انرژی مُنجر به شکوفایی اقتصادی و تحقق تمدن نوین اسلامی برشمرد و افزود: صنعت نفت مولد اقتصاد کشور است و رونق یا رکود اقتصادِ کشور به میزان قابل توجهی تابع عملکرد این حوزه است؛ بنابر این اصلاح حکمرانی در حوزه انرژی فرصت های بسیار خوبی برای توسعه صنعت نفت ایجاد می کند و در نهایت شکوفایی اقتصاد و تحقق تمدن‌ نوین اسلامی را رقم می زند‌.

علیرضا دانشی تولید ثروت و ایجاد ارزش افزوده را مُستلزم به کار گیری صحیح دانش و فناوری دانست و اظهار کرد: ایجاد ارزش افزوده و زنجیره ارزش با به کار گیری صحیح دانش و فناوری در صنعت نفت مساله بسیار مهمی است و تمام تلاش ها در این باره معطوف خواهد شد.

او افزود: برای درآمدزایی کارها و فعالیت ها باید منجر به ایجاد ثروت شود و تنها راه حل آن تکمیل زنجیره های ارزش با تکیه بر تولید محصولات دانش بنیان است که در حوزه نفت واقعا مورد غفلت های استراتژیک قرار گرفته است و امیدواریم در دولت انقلابی سیزدهم این مهم بیش از گذشته مورد توجه قرار بگیرد و برای آن برنامه ریزی و ریل گذاری شود.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با اشاره به شعار نمایشگاه امسال مبنی بر «نفت دانش‌بنیان، تولید ایرانی، صادرات جهانی» بر ضرورت ایجاد جهشی قابل قبول در زمینه دانش و فناوری صنعت نفت تاکید کرد و گفت: دانش و فناوری باید در راه توسعه اقتصاد کشور حرکت کند. بی شک همکاری میان صنعت نفت و  شرکت های دانش‌بنیان‌، مُنجر به توسعه ظرفیت‌ها، ایجاد هم‌افزایی و تحقق اقتصاد دانش‌بنیان در کنار توسعه صنعت نفت خواهد شد.

دانشی نمایشگاه صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی را نمایشگاه فرصت مغتنمی برای راه برای صنعت نفت عنوان کرد و گفت: در این نمایشگاه تفاهم نامه هایی با پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه صنعتی شریف تهران منعقد خواهد شد.

گفتنی است: پیش از این مناطق نفتخیز جنوب با دانشگاه شهید چمران اهواز نیز قرارداد پژوهشی امضا کرده است‌.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید