آمار

امروز:
سه شنبه - 30 شهريور - 1400
ساعت :

ورزش

گوناگون

توسعه خوزستان نباید موکول به رفت و آمد دولت‌ها و اشخاص باشد

 

 استاندار خوزستان گفت: عقب‌ماندگی استان مربوط به دو سه سال اخیر نیست و دست کم در هشت سال اخیر خوزستان آسیب زیادی دید که ناشی از سهل‌انگاری دولت قبل است که چشم امیدشان به برجام و رییس جمهور آمریکا بود.

 

به گزارش حبیب خبر، صادق خلیلیان در دیدار با جمعی از جوانان و فعالان اجتماعی خوزستان- که روز (۲۳ شهریورماه) برگزار شد- اظهار کرد: در جلسات این چنینی بیشتر سعی می‌کنم شنونده نظرها باشم که هم از مسائل و زوایای پنهان برداشت خوبی داشته باشیم هم اینکه اگر انتصابی بخواهیم انجام دهیم حساب‌شده باشد چرا که در تغییرات اصلا عجله ندارم.

 

او افزود: اول باید برنامه‌ها به طور دقیق مشخص شود و پس از آن نیروهای مناسب با آن برنامه‌ها منصوب شوند.

 

او گفت: خوزستان به صورت مزمن دچار مشکلاتی شده است که درمان این مشکلات راهکارهای خود را دارد. عقب‌ماندگی خوزستان مربوط به دو سه سال اخیر نیست و دست کم در هشت سال اخیر خوزستان آسیب زیادی دید که ناشی از سهل‌انگاری دولت قبل است که چشم امیدشان به برجام و رئیس جمهور آمریکا بود.

 

او افزود: جای تعجب دارد که رئیس جمهور یک کشور منتظر این است که رئیس جمهور یک کشور دیگر کاری برای او انجام دهد در حالی که مردم آن کشور آن رئیس جمهور را برای خودشان انتخاب کرده‌اند مردم ما هم رئیس جمهور انتخاب می‌کنند که کارها را سازماندهی کند.

اینکه آقای روحاتی پلن بی نداشت و فقط دنبال جلو بردن برجام بود که آن هم به شکست انجامید و چون پلن بی نداشت عملا نتوانست کاری انجام دهد.

 

خلیلیان تصریح کرد: اشکال کار دولت قبل اعتماد بیش از حد به بیگانه و دوری از اصول و آرمان‌های انقلاب بود. برجام‌های یک، دو و سه به معنی استحاله کامل نظام و از درون تهی شدن آن بود.

مقام معظم رهبری، کلام امام را- که فرمودند حفظ نظام اوجب واجبات است- تفسیر کردند و فرمودند: حفظ نظام که مبتنی بر محتوا و اصول باشد اوجب واجبات است نه نظامی که از محتوا خالی شده باشد.

 

او گفت: این روشنگری مقام معظم رهبری برای این بود که از معرفی تصویر انحرافی از امام به نسل‌های جدید جلوگیری شود و محتوای حقیقی نظام حفظ شود گرچه که ممکن است در مقاطع مختلف تصمیمات و تاکتیک‌های متفاوت اتخاذ شود اما آن خط اصیل انقلاب همواره مبتنی بر اصول و آرمان‌های آن است.

 

استاندار خوزستان افزود: باید انتظارات خود را متناسب با محدودیت‌ها تعدیل کنیم و یک برنامه جامع و مدون برای توسعه خوزستان طراحی کنیم که دارای اجزای شهرستانی و لحاظ تنوع قومی باشد و به تصویب دولت برسد تا روند توسعه خوزستان موکول و منوط به رفت و آمد دولت‌ها و اشخاص نباشد.

 

او گفت: برای مردم خوزستان قابل قبول نیست که روی گنج نشسته باشند و جوانانش بیکار باشند و این موضوع را رییس جمهوری محترم نیز تصریح کردند.

 

خلیلیان افزود: از حواشی دوری کنید. من در معرض ارتباط گسترده با مردم هستم و برای من گزینشی عمل کردن برای ارتباط با اقشار مختلف مردم قابل قبول نیست.

 

او افزود: شما هم در حال تلاش بی مزد و منت برای استان هستید و ما از پیشنهادهای شما استقبال و از تلاش‌های تان قدردانی می‌کنیم.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

نظرات (1)

  • حسین علیخانی

    چهارشنبه 24 شهریور 1400 - چهارشنبه, سپتامبر 15 2021 6:12:30am

    سلام تصور میکردیم خلیلیان استاندار با نگاه استراتژیک و راهبردی برای برون رفت از مشکلات استان برنامه دارد اما متاسفانه این بابا هم مثل رفقای پایداری چی خود فکر میکند البته نشانه های هوش بالای او عکس گرفتن با یک شیرین عقل اینستاکرامی خوزستانی در هفته اول ورودش ثابت کرد از خلیلیان هم آبی گرم نمیشود و بدتر اینکه با سااده اندیشی یا مغرضانه همه مصیبتهای استان را به گردن روحانی و دولت هشت ساله اش بیندازد و اینهمه مصیبتهای عدم توجه حکومت و دولت متوهم احمدی نژاد اصلا گل و بلبل بود؟ دوست داشتیم به او کمک کنیم و با عنوان شاخص های مهم ناکارآمدی های دستگاهها به ترتیب بگوییم و با ارزیابی اثربخشی ریشه تعارض منافع برخی مسولیت دانه درشت بی خاصیت و بعضا گروهها و اقوام و افرادی که با مناصب مختلف خوزستان را نابود کردن بگوییم اما گویا این در بر همین پاشنه خواهد چرخید بهر حال حداقل کار این است که با ایجاد اندیشمند مجازی و دعوت از نخبگان عاقل شجاع و متخصص برای برون رفت یا مدیریت مشکلات کلان در حهت توسعه استان چاره جویی کنید