آمار

امروز:
پنجشنبه - 30 دي - 1400
ساعت :

ورزش

گوناگون

اگر چه خریدکردن از هایپرها راحت‌تر است اما با خریدکردن از سوپرمارکت‌های محلی به بقای آنها و خانواده‌شان کمک کنیم و نگذاریم خورده و حذف شوند.

 

به گزارش حبیب خبر، عصر ایران نوشت: «هر کدام از ما در طول هفته حتماً برای خرید یک تُن‌ ماهی، دستمال کاغذی، نان بسته‌بندی، نوشیدنی و ... به سوپرمارکت می‌رویم. رعایت این نکات به ما به عنوان مشتری و حتی به فروشنده کمک می‌کند.

 

۱- حتی اگر خیلی با سوپری محل دوست هستیم، اگر مشتری دیگری در مغازه است، جلوی او شوخی نکنیم.

 

۲- موقع ایستادن در صف صندوق، همیشه حق با کسی است که زودتر در نوبت ایستاده. این که «من یه قلم خرید داریم»، «خرید من کمه»، «عجله دارم و ماشینم رو جای بدی پارک کردم» و ... هیچ‌کدام مجوزی برای جلوزدن از کسی نیست که قبل از ما ایستاده است؛ مگر این که با احترام اجازه بگیریم.

 

۳- اگر با خودمان کیسه پارچه‌ای، سبد یا هر وسیله دیگری ببریم و از پذیرفتن کیسه پلاستیکی خودداری کنیم. کمک بزرگی به کاستن از حجم زباله‌ها می‌کنیم. اگر خریدمان کم است و می‌توانیم دست بگیریم، کیسه را پس بدهیم، تشکر کنیم و بگوییم: برای حفاظت از محیط‌ زیست بهتره من کیسه پلاستیکی استفاده نمی‌کنم/کم‌تر استفاده می‌کنم.

 

۴- اگر وسیله‌ای را از قفسه‌ای برمی‌داریم و بعد از خریدنش پشیمان می‌شویم بهتر است آن را سر جایش بگذاریم.

 

۵- اگر با کارتخوان خرید می‌کنیم لازم نیست حتماً پرینت کاغذی بگیریم. مگر وقتی که شک داریم به قیمت‌ها یا لازم است رسید را داشته باشیم.

 

۶- اگر چه خریدکردن از هایپرها راحت‌تر است اما با خریدکردن از سوپرمارکت‌های محلی به بقای آنها و خانواده‌شان کمک کنیم و نگذاریم خورده و حذف شوند.

 

۷- هر وقت کمی پول داریم و قصد بخشش، خوب است از سوپری محل که به او اعتماد داریم بخواهیم حساب دفتری یکی از مشتریان نیازمند را نشان بدهد و اگر وسع‌مان می‌رسد همه یا بخشی از آن را تسویه کنیم.

 

۸- برخی از سوپرمارکت‌ها شماره تماس ما را برای قرعه‌کشی و بانک مشتریان و ارسال پیامک جنس جدید و ... می‌خواهند. این حق طبیعی ماست که تشکر کنیم و بگوییم تمایلی نداریم شماره بدهیم.

 

۹- تخفیف بعضی از کالاها همیشه برای جلب رضایت مشتری نیست. بعضی از اجناس تاریخ انقضای آن نزدیک است، کپی برندهای مشهور هستند و ... که در این طبقه قرار می‌دهند، خوب است موقع خرید به این موضوع دقت کنیم.

 

۱۰- اگر جنسی در طبقات بالا قرار دارد و دست‌مان نمی‌رسد تقلا نکنیم. ممکن است دست‌مان به قفسه بخورد و باعث سقوط اقلام دیگر شود. این جور مواقع از فروشنده بخواهیم که این کار را انجام بدهد و دردسر برای خودمان و او درست نکنیم.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید