آمار

امروز:
چهارشنبه - 13 مهر - 1401
ساعت :

ورزش

دهان این پسر نوجوان 82 دندان دارد + عکس
 این پسر برای داشتن دندان های بیش از حد سوژه رسانه ها شد. ...

 

 دندان های این پسر نوجوان به طور عجیبی زیاد بود. درواقع 82 دندان در داخل فک او جا خوش کرده بود که پزشکان توانستند 82 دندان را از فک یک پسر نوجوان در یک عمل جراحی نادر خارج کنند.

 

چندی پیش انتشار تصاویری از یک پسر نوجوان هندوستانی که دارای ۸۲ دندان اضافی  بود در فضای مجازی خبرساز شده بود. به تازگی پزشکان جراح در انستیتو علوم پزشکی اندیرا گاندی در پاتنا واقع در ایالت بیهار هند یک عمل جراحی روی این نوجوان که از این تومور نادر رنج می برد انجام دادند.

 

این تومور نادر که در پزشکی «Odontome» نامیده می شود از هر چندصدهزار نفر در یک نفر دیده می شود. «ناتیش کومار»، ۱۷ ساله از این تومور پیچیده و نادر رنج می برد که حدود پنج سال گذشته در فک پایین وی ایجاد شده بود و به دلیل عدم درمان وضعیتش روز به روز بدتر می شد.

 

کشیدن 82 دندان در 3 ساعت

پزشکان جراح در یک عمل جراحی ۳ ساعته موفق شدند تمام ۸۲ دندان اضافی را از فک پایینی این نوجوان بیرون بکشند.

 

دکتر «پرییانکار سینگ»، در این باره گفت: « این نوجوان در حالی که از درد و ورم در ناحیه فک خود شکایت داشت به این مرکز مراجعه کرد. ما پس از انجام معاینه یک تومور نادر را در فک وی تشخیص دادیم.

این تومور به علت نقص در ماده رشد دندان ایجاد شده بود. من و همکارانم حین عمل جراحی، متوجه شدیم قسمت هایی از دندان ها در پشت فک ایجاد شده اند که تعداد آن ها ۸۲ عدد بود. حال عمومی ناتیش خوب است و او به زودی از بیمارستان مرخص خواهد شد.»

منبع : رکنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید