امروز:
چهارشنبه - 5 مهر - 1402
ساعت :

سفیر برزیل: استوار نامه ام را با جمله آبادان برزیلته تقدیم رییس جمهور ایران کردم

 

 سفیر برزیل در ایران گفت: استوار نامه ام را با جمله آبادان برزیلته به رییس جمهوری ایران تقدیم کردم.

 

لودمار آگیار با حضور در اردوی تیم نفت در تهران، اظهار کرد: خیلی خوش حالم که در جمع اعضای تیم صنعت نفت آبادان بودم و خیلی خوش حالم که این تیم از دو مربی برزیلی استفاده می کند.

 

به گزارش حبیب خبر از ایسنا، وی افزود: تشکر می کنم از اعضای هیات مدبره باشگاه صنعت نفت آبادان که امکان حضور در اردوی این تیم را فراهم کرد و تشکر ویژه ای نیز از این باشگاه برای اهدای پیراهن صنعت نفت آبادان با امضای بازیکنانش دارم.

 

سفیر برزیل در ایران گفت: سال گذشته قرار بود سفری به آبادان داشته باشم تا بیشتر با فرهنگ مردم این شهر آشنا شوم ولی به دلیل ویروس کرونا این امکان فراهم نشد.

 

آگیار با اشاره به علاقه خاص مردم آبادان به فوتبال برزیل گفت: نخستین چیزی که وارد ایران شدم از مردم شنیدم چقدر آبادانی ها فوتبال برزیل را دوست دارند، نخستین جمله یا اصطلاحی که در ایران یاد گرفتم آبادان برزیلته بود.

 

وی بیان کرد: امروز با اعضای هیات مدیره و نمایندگان باشگاه بزرگ صنعت نفت آبادان ملاقات کردیم و راه های ارتباطات و همکاری میان سفارت برزیل در ایران و باشگاه محبوب صنعت نفت آبادان را بررسی کردیم.

 

آگیار حضور مربی دروازه بانان و بدنساز برزیلی در تیم صنعت نفت را نخستین گام همکاری میان باشگاه صنعت نفت و سفارت برزیل عنوان و گفت: با حمایت مردم و باشگاه صنعت نفت از این دو مربی برزیلی نه تنها در زمینه فوتبال بلکه در تمامی زمینه ها سفارت برزیل می تواند ارتباطات با شهر آبادان را افزایش دهد.

 

آگیار افزود: سال آینده ۱۲۰ سالگی ارتباطات ایران و برزیل را جشن خواهیم گرفت و به دنبال این هستیم ارتباطات میان برزیل و ایران و حتی شهر آبادان را بیشتر کنیم.

 

وی اظهار کرد: فوتبال باید در جشن ها و ارتباطات دو کشور سهیم باشد بخصوص آبادان باید در این جشن حضور داشته باشد.

 

وی افزود: می دانم رودریگو سفیر برزیل در ایران سفر جذابی به آبادان داشته و مورد استقبال گسترده مردم آبادان قرار گرفت که برای ما جالب بود.

 

سفبر برزیل در ایران گفت: به مردم دوست داشتنی و فوتبال دوست آبادانی قول می دهم در کوران مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر یکی از بازی های برزیل و همچنین یکی از بازی های ایران را میان آن ها و در شهر آبادان تماشا کنم.

 

وی در پایان گفت: زمانی که قرار بود استوار نامه ام را به رییس جمهوری ایران تحویل دهم صحبت هایم را با جمله آبادان برزیلته به پایان رساندم و از پشت ماکس شاهد لبخند حاضران در جلسه بودم.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید