آمار

امروز:
پنجشنبه - 23 ارديبهشت - 1400
ساعت :

ورزش

گوناگون

یار پنهان پرسپولیس

یک مهاجم کنیایی همه کار برای خوشبختی سرخ‌ها انجام داد!

به گزارش حبیب خبر، روزنامه همشهری نوشت: «نام مایکل اولونگا، مهاجم کنیایی الدوحیل قطر در مسابقات امسال لیگ قهرمانان آسیا زیاد شنیده شد. به هر حال او آقای گل غرب قاره شد و مهاجم قابلی نشان داد. با وجود این به‌ نظر می‌رسد هر آن چه اولونگا انجام داد، بیشتر از تیمش به سود پرسپولیس بود! به این چند مورد توجه کنید.

اول: به هر حال این بازیکن در مرحله گروهی در دو بازی رفت و برگشت ۵ بار دروازه استقلال را باز کرد و این مسئله دستمایه کری‌خوانی برخی پرسپولیسی‌ها برای رقیب سنتی شد.

دوم: اولونگا در بازی آخر مرحله گروهی برابر الاهلی عربستان بعد از به ثمر رساندن گل اول بازی، در گل‌کردن یک ضربه پنالتی ناموفق بود. بعد هم تیم عربستانی گل مساوی را زد تا مسابقه‌ای که می‌توانست دو بر صفر شود، با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان برسد. اگر آن پنالتی گل می‌شد، الدوحیل به‌ عنوان تیم صدرنشین به مرحله بعد صعود می‌کرد. حالا اما تیم قطری حذف شده و طبیعتاً این مسئله راه پرسپولیس را برای رسیدن به سومین فینال آسیایی طی سال‎های اخیر هموار می‌کند. البته که این بخت برای سایر مدعیان هم فراهم است و همه از حذف تیم مهمی مثل الدوحیل خوشحال می‌شوند.

سوم: اگر اولونگا پنالتی‌اش را گل می‌کرد، الدوحیل به جای الهلال عربستان راهی دور بعد می‌شد. به این ترتیب کل چینش مسابقات حذفی به هم می‌خورد. در آن صورت پرسپولیس باید با الشارجه امارات مصاف می‌داد که طبیعتا رقیب سخت‌تری نسبت به استقلال تاجیکستان به شمار می‌رود. در عوض استقلال تاجیکستان رودرروی استقلال ایران قرار می‌گرفت. این یعنی گل‌شدن یک پنالتی اولونگا رقیب آبی‌پوشان را از سطح الهلال به استقلال دوشنبه تنزل می‌داد، اما خب اولونگا امسال هر ضربه‌ای که به توپ زد، انگار در راستای منافع پرسپولیس بود!»

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید