آمار

امروز:
سه شنبه - 14 تير - 1401
ساعت :

ورزش

گوناگون

توافق هسته ای ایران در هر لحظه ممکن است امضا شود

 گانتز گفت: توافق هسته ای ایران ممکن است ظرف چند روز امضا شود و تل آویو به اقدامات خود علیه این توافق ادامه خواهد داد.

 

 به گزارش حبیب خبر، مهر به نقل از تایمز اسرائیل نوشت: «بنی گانتز»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مدعی شده است که تل آویو هرگز از تضمین جلوگیری از دستیابی ایران به توانایی اتمی دست نخواهد کشید، زیرا توافق بین تهران و قدرت‌های جهانی قریب الوقوع به نظر می‌رسید.

 

 گانتز در مراسم فارغ‌التحصیلی افسران نیروی دریایی در منطقه خلیج حیفا گفت: «در هفته‌های آینده، شاید حتی در روزهای آینده و در لحظه ممکن است توافق هسته‌ای بین قدرت‌های [جهانی] و ایران امضا شود.»

 

 وزیرجنگ در ادامه گفت: «چه این اتفاق بیفتد یا نه، اسرائیل به هر کاری که لازم باشد برای جلوگیری از تبدیل شدن ایران به یک تهدید وجودی و داشتن قابلیت هسته‌ای ادامه خواهد داد.»

 

روز گذشته نیز نماینده دائم روسیه در نهادهای بین المللی مستقر در وین، در پیامی توئیتری نوشت: دیروز ۱۱ ماه از آغاز مذاکرات در وین گذشت. مارتن طولانی و طاقت فرسایی بود. اکنون تقریباً تمام شده است.

 

پیشتر نیز سرگئی ریابکوف معاون وزارت خارجه روسیه گفته بود که روند بازگشت به برجام به دلیل اوضاع پیرامون اوکراین، متوقف نشده است. او همچنین گفت که ایران و دیگر طرفین مذاکرات وین در آخرین مراحل گفت و گوها هستند.

 

این درحالی است که ایران در لحظه لحظه این مذاکرات همواره تاکید دارد که از حقوق مسلم ملت کوتاه نخواهد آمد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید