آمار

امروز:
چهارشنبه - 26 مرداد - 1401
ساعت :

گوناگون

کشف کلاهبرداری ۳.۵ میلیارد تومانی با هک ۶۰۰۰ اکانت اینستاگرام

 

رییس پلیس فتا مازندران گفت: بزرگ ترین باند هک از اکانت‌های اینستاگرامی با بیش از ۱۴۸۵ مالباخته و کلاهبرداری ۳.۵ میلیارد تومان در مازندران شناسایی و دستگیر شدند.

 

سامع خورشاد در جمع خبرنگاران گفت: در پی مراجعه چند تن از شهروندان مازندران‌ به مراجع قضایی و انتظامی استان و پس از اعلام اینکه، شخصی ناشناس با دسترسی غیرمجاز به حساب کاربری آن‌ ها در اینستاگرام اقدام به کلاهبرداری از آشنایان و دنبال کننده‌ ها می‌کند، موضوع در دستور کار پلیس فتا مازندران قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: با ارائه مستندات شکات مشخص شد متهمان با سوء استفاده از ضعف امنیتی موجود در اکانت آنها، دسترسی به اکانت پیدا نموده و با ارسال پیام‌های جعلی از سایر کاربران تقاضای وجوه می کردند.

 

 خورشاد یادآورشد، متهمان ساکن قزوین بوده که با هماهنگی مقام قضایی، کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم سایبری پلیس فتا استان مازندران طی عملیاتی پیچیده موفق به شناسایی و دستگیری آن ها شدند.

 

رییس پلیس فتا مازندران، با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۱۴۸۵ مالباخته در این پرونده وجود دارد و تعداد شکات نیز در حال افزایش است افزود: متهمان به کلاهبرداری ۳۵میلیارد ریالی از هموطنان اعتراف نمودند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید