مادر یک قاتل که در دادگاه تهران به جرم قتل دستگیر شده بود، محاکمه شد.

به گزارش رکنا، رسیدگی به این پرونده از عصرهفتم اردیبهشت ماه سال ۹۶ به دنبال تماس راننده یک تاکسی با پلیس آغاز شد .این مرد هراسان بود به ماموران گفت: ساعتی قبل زن جوانی را از خیابان ششم نیروی هوایی سوار ماشین کردم تا به حاشیه تهران ببرم اما به محض اینکه او از ماشین پیاده شد با صحنه وحشتناکی روبه رو شدم. زن جوان بسته مشکوکی که پتو پیچ بود را حمل می کرد .اما موقع پیاده شدن اما از ماشین پیکر مثله شده یک مرد از داخل پتو بیرون افتاد.

اعتراف به قتل فجیع همسر سابق

با این تماس مأموران پلیس به آدرس موردنظر رفتند و زن ۴۵ ساله به نام مریم را بازداشت کردند .این زن همانجا به قتل شوهر سابقش به نام اردشیر اعتراف کرد.

مریم در بازجویی ها گفت: من و همسرم ۲۲ سال قبل با هم ازدواج کردیم اما شوهرم معتاد بود. ما صاحب یک دختر بودیم اما چون از بدرفتاری های او خسته شده بودم از اردشیر جدا شدم. دخترم با پدرش زندگی میکرد و من گاهی اوقات به ملاقات دخترم میرفتم. مدتی بود دختر ۲۰ ساله ام به شدت بی تابی می کرد و از من می خواست تا بار دیگر با پدرش ازدواج کنم و به خانه آنها برگردم. اما چون می دانستم شوهرم مرد بدخلقی است قبول نکردم.

وی ادامه داد: پس از مدتی چون دیگر تحمل دیدن ناراحتی دخترم را نداشتم به به او قول دادم یک روز درمیان به خانه آنها بروم و کنارش باشم و در کارهای خانه به او کمک کنم. من آخرین بار به خانه همسر سابقم رفتم اما دخترم در خانه نبود. یک بار دیگر شوهرم شروع به بحث کرد و با من درگیر شد .من که به یاد خاطره های تلخ گذشته افتاده بودم کنترل اعصابم را از دست دادم و با قندشکن از پشت سر به او حمله کردم و چند ضربه به سرش زدم .سپس با چاقو او را کشتم. من بلافاصله پشیمان شدم و ساعت ها گریه کردم.اما از ترسم تصمیم گرفتم جسد را به بیرون از خانه انتقال دهم. من با چاقو سر همسرم را از بدنش جدا کردم .یک پا و دست او را نیز قطع کردم اما نتوانستم سایر قسمت های بدنش را مثله کنم. من جسد را لای پتو پیچیدم و سپس تاکسی گرفتم. می خواستم جسد را در حاشیه تهران رها کنم اما هنگام پیاده شدن از ماشین جسد مثله شده از داخل پتو بیرون افتاد و رسوا شدم.

درخواست اعدام برای مادر بی رحم  در داگاه

به دنبال اعتراف های تکان دهنده این زن و بازسازی صحنه جرم ،پدر و مادر قربانی و دختر وی درخواست قصاص قطعات را مطرح کردند.

دختر متهم گفت :هرگز فکر نمی کردم مادرم دست به چنین جنایتی بزند .به همین خاطر تقاضای قصاص دارم و حتی اگر پدربزرگ و مادربزرگم از خودخواهی گذشت کنند من گذشت نمیکنم .

رد ادعا مجنون بود قاتل پلید توسط پزشک قانونی

مریم برای بررسی سلامت روانی به کمیسیون سه نفره پزشکی قانونی معرفی شد و کارشناسان پس از معاینات بالینی در گزارشی اعلام کردند وی جنون دارد و از اختلال شدید روانی رنج می برد .او هنگام ارتکاب جرم مسئول رفتار خود نبوده است.

اما اولیای دم با این اظهار نظر اعتراض کردند. به این ترتیب مریم به کمیسیون ۵ نفره پزشکی قانونی معرفی شد و کارشناسان این بار نیز وی را مجنون معرفی کردند. اولیای دم بار دیگر به این اظهارنظر اعتراض کردند و مریم به کمیسیون هفت نفره پزشکی قانونی معرفی شد. کارشناسان این بار اعلام کردند وی از نظر روانی سالم است و در هنگام وقوع جرم مسئول رفتار خود بوده و افسردگی وی به خاطر حالات ناشی از وقوع قتل رخ داده است .

ست این بار وکیل مریم به این اظهارنظر اعتراض کرد و مریم برای آخرین بار به کمیسیون ۹ نفره پزشکی قانونی معرفی شد. کارشناسان پس از بررسی های تکمیلی سلامت روان مریم را تایید کردند و گفتند وی از سلامت روان برخوردار است و و هنگام وقوع جنایت جنون نداشته است است.

با این اظهار نظر پرونده برای رسیدگی به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا این زن به زودی محاکمه شود