امروز:
پنجشنبه - 30 شهريور - 1402
ساعت :

اقبالی: استقلال شانس قهرمانی است/ در جام جهانی باید به فکر خط دفاعی و میانی باشیم

 

 مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا، با اشاره به سپری شدن نیم فصل رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران گفت: استقلال روند خوبی را در نیم فصل اول داشته و اگر با همین روند به کار خود ادامه دهد یکی از شانس های قهرمانی است.

 

مسعود اقبالی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، ‌افزود: اگر یک تیم بخواهد موفق باشد باید فاکتورهای مختلفی را مد نظر قرار دهد، ‌از جمله آن می توان به برنامه ریزی، ‌ استراتژی های هدفمند، سیستم، ‌ سبک بازی و جذب مهره های مورد نیاز، اشاره کرد.

در نیم فصل اول برخی از تیم ها نشان دادند این ظرفیت را ندارند و از همان ابتدا بین آنها و سایر تیم های مدعی فاصله افتاد. برخی تیم ها نیز به دلایل مختلفی از جمله مسایل مالی و  مدیریتی در انتهای جدول هستند که بعید می دانم در نیم فصل دوم هم بتوانند خودشان را از این شرایط خارج کنند.

 

وی ادامه داد: در این میان تیم هایی هم بودند که به واسطه زیرساخت های بهتر نسبت به سایر تیم ها، وضعیت متفاوتی را تجربه کردند. این تیم ها از نظر سخت افزاری و نرم افزای بهتر بودند و همین مساله کافی بود تا خودشان را از دیگران متمایز کنند.

در نیم فصل اول تیم هایی مانند گل گهر، مس رفسنجان، استقلال، ‌پرسپولیس، ‌آلومینیوم اراک و سپاهان را خوب دیدم و هر چه از لیگ گذشت این تیم ها هم بهتر شدند.

 

اقبالی: استقلال شانس قهرمانی است/ در جام جهانی باید به فکر خط دفاعی و میانی باشیم

کارشناس فوتبال یادآور شد:‌ به نظرم اگر این تیم ها بتوانند همین مسیر را در نیم فصل دوم ادامه دهند و درگیر اتفاقات فوتبالی نشوند شانس قهرمانی دارند. مسایلی مانند تغییر مدیریت، ‌ مصدومیت هایی که ایجاد می شود، اخطار ها و اخراج ها و ... عواملی هستند که احتمال دارد سرعت رو به جلوی یک تیم را بگیرد.

در مورد استقلال باید بگویم آبی پوشان نیم فصل اول را خوب سپری کردند، بازیکنان خارجی که به تیم اضافه شدند توانستند خودشان را با سایرین منطبق کرده و در نظم تیمی قرار بگیرند.

در خط دفاعی هم شاهد عملکرد قابل قبول مدافعان بودیم و اگر فرهاد بتواند همین مسیر را ادامه دهد شانس بالایی برای قهرمانی و کسب عنوان نخست رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران دارد.

 

اقبالی یادآور شد:‌ در مورد پرسپولیس هم باید بگویم این تیم نوساناتی داشته اما در کل عملکرد رضایت بخشی داشته است. تیم های مس و آلومینیوم اراک هم از جمله تیم هایی بودند که با بازی های خوب خود سطح کیفی لیگ را افزایش دادند.

سپاهان در یک مدار سینوسی حرکت کرده و روزی خوب و روزی دیگر بد بازی کرده است. هر چند من فکر می کردم سپاهان با آن شرایطی که دارد حتما شانس اول قهرمانی است و می تواند در نیم فصل اول فاصله اش را با سایر تیم ها زیاد کند اما فعلا استقلال صدرنشین است و باید دید در ادامه راه چه اتفاقاتی روی می دهد.

 

مدرس فیفا در خصوص وضعیت تیم ملی فوتبال ایران در راه جام جهانی قطر گفت: در مورد تیم ملی فوتبال ایران باید به این نکته تاکید داشت که ما دیدارهایی را پیش رو داریم که باید همه آنها را جدی بگیریم. اگر در بازی اول خودمان برابر عراق، بتوانیم یک امتیاز هم بگیریم راهی جام جهانی می شویم اما یک نکته مهم را نباید فراموش کرد.

الان دیگر مثل سابق نیست که تیمی با کلی مشقت به جام جهانی برود چرا که هم سهمیه های قاره آسیا نسبت به قدیم بیشتر شده و هم صعود یک تیم به گروهی که در آن قرار گرفته بستگی دارد.

 

وی تصریح کرد: به نظرم در مورد ایران این اتفاق افتاد، ‌ به غیر از کره جنوبی حریف قدری را در این گروه نمی بینم. از سویی دیگر به ترکیب تیم ملی ایران نگاه کنید، لژیونرهایی را داریم که در بالاترین سطح فوتبال جهان و در تیم های مطرح اروپایی بازی می کنند.

ما با داشتن بازیکنانی مانند طارمی، آزمون و همه بچه هایی که در تیم ملی هستند این شانس را داریم که از گروه خود صعود کنیم و باید این اتفاق روی دهد چرا که چیزی کمتر از دیگران نداریم.

 

اقبالی در واکنش به این سوال که چه راه کارهایی برای حضور موفق تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی پیشنهاد می کند، ‌ افزود: پیشنهاد من این است که باید به فکر خط دفاعی خودمان باشیم چرا که این منطقه از زمین، برای ما خیلی مهم است.

با مساله ای که برای کنعانی زادگان پیش آمد شاید او را نداشته باشیم و اگر اینچنین شود می توانیم از بازیکنی مانند سیاوش یزدانی در ترکیب تیم ملی بهره ببریم.

او به بلوغ خوبی از فوتبال رسیده و می تواند این خلا را پر کند. در خط حمله با داشتن بازیکنانی مانند سردار آزمون، مهدی طارمی، کریم انصاری فرد و ... مشکلی نمی بینم.

 

اقبالی: استقلال شانس قهرمانی است/ در جام جهانی باید به فکر خط دفاعی و میانی باشیم

کارشناس فوتبال کشورمان با اشاره به اهمیت رقابت های جام جهانی فوتبال تاکید کرد: یک نکته اساسی در این میان وجود دارد و آن این است که سرمربی تیم ملی ما باید به خط میانی و هافبک های ما توجه ویژه ای داشته باشد. این بخش از زمین برای ما خیلی مهم است و باید راهکارهای مختلف را جهت استحکام این قسمت لحاظ شود.

 

وی گفت: بازی کردن در جام جهانی شرایط خاص خود را دارد، ما باید ارتباط خوبی میان تمامی خطوط خود داشته باشیم، قبل از ورود به جام جهانی باید با تیم های قدرتمند جهان دیدارهای دوستانه برگزار کنیم و هر چه به جام جهانی قطر نزدیک می شویم باید حریفان آسانتری را برای خود انتخاب کنیم و به فکر سلامت بازیکنان هم باشیم.

امیدوارم همه تلاش ها و اقداماتی که صورت می گیرد در نهایت منجر موفقیت تیم ملی فوتبال ایران شود چرا که موفقیت این تیم برای همه ما مهم است و موجب خوشحالی و عزت مردم ایران می شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید