امروز:
پنجشنبه - 30 شهريور - 1402
ساعت :

50 نقطه اهواز به دستگاه مکانیزه بازیافت پسماند مجهز می شود
 
با امضای تفاهم نامه سه جانبه کاهش پسماند میان شهرداری اهواز، کمیته امداد و فنی و حرفه ای خوزستان 50 نقطه اهواز به دستگاه مکانیزه بازیافت پسماند مجهز می شود. به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی حبیب خبر، تفاهم نامه میان شهرداری اهواز، کمیته امداد امام استان و سازمان فنی و حرفه‌ای خوزستان برای نصب ۵۰ دستگاه مکانیزه بازیافت پسماند با حضور رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور، معاون اشتغال کمیته امداد کشور، استاندارخوزستان و شهرداری اهواز در سالن شهید رجایی سرسرای استانداری خوزستان منعقد شد.
شهردار اهواز در این باره گفت: در قالب این تفاهم نامه همه مراحل تفکیک ازمبدا پسماند- که ضامن سلامت و بهداشت ومحیط زیست شهر اهواز است- در این دستگاه‌ها تجمیع می شود.
موسی شاعری افزود: در این تفاهم نامه سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیارد ریالی برای اشتغال زایی ۳۰۰نفر صورت می‌گیرد.
او این تفاهم نامه را گام مهمی در توجه مدیریت شهری به ظرفیت‌های درون زای اقتصاد شهری دانست و افزود: در صورت موفقیت گام نخست این تفاهم‌نامه، آمادگی افزایش دستگاه‌های مکانیزه بازیافت پسماند را تا ۳۰۰ دستگاه داریم.
او ادامه داد: این دستگاه‌ها، دریافت پسماند خشک، آسیاب و پَرَک را به شکل مکانیزه انجام می‌دهد. گفتنی است: این تفاهم نامه برای افزایش همکاری های مشترک به منظور تحقق مطلوب تر منویات مقام معظم رهبری، احکام پنج ساله ششم کشور و عملیاتی کردن راهبردهای کلان و اجرایی مرتبط با توسعه متوازن خوزستان با محوریت کاهش فقر و توانمندسازی نیازمندان ساکن شهر اهواز منعقد شد.
 

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید