آمار

امروز:
دوشنبه - 17 مرداد - 1401
ساعت :

ورزش

گوناگون

اهواز صاحب دهکده المپیک می‌شود

 

 سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان از ساخت دهکده ورزشی المپیک اهواز خبر داد.

 

مسعود حمیدی‌نژاد، در جلسه شورای ورزش خوزستان که امروز ۱۵ تیرماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: بحثی که در دوران فعلی وزارت آموزش و پرورش مورد اهمیت قرار دارد، استعدادیابی است که خدا را شکر در بسیاری از استان‌ها از جمله استان خوزستان در حال انجام است که به همین منظور به امکانات و اماکن ورزشی نیاز داریم.

 

به گزارش ایسنا، وی بیان کرد: در اولین گام در حال آماده‌سازی تقریبا ۶۲ مجموعه ورزشی در مدارس یا پیرامون مدارس هستیم که با پیگیری‌هایی که انجام شد توانستیم وزارت آموزش و پرورش را متقاعد کنیم تا این اجازه را به ما بدهد در هر جایی از خوزستان که این آمادگی وجود داشت، ۵۰ درصد از منابع مالی تأمین شود، حداقل برای ۴۰ مجموعه ورزشی دیگر مابقی بودجه را وزارتخانه تقبل کند تا کار ساخت و احداث مجموعه‌ها تحت عنوان طرح شهید سلیمانی پیش برود.

 

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات ورزشی هم برای دانش‌آموزان و هم برای همکاران فرهنگی و اعزام آن‌ها به مسابقات کشوری در حال انجام است.

 

وی با اشاره به موافقت‌نامه‌ای بین اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان و وزارت آموزش و پرورش، گفت: در این خصوص مقرر شد کلنگ دهکده المپیک در اهواز به زمین زده شود تا مجموعه‌ای را داشته باشیم که بتوانیم حداقل ۴۵۰ نفر را در آن اسکان دهیم.

مقدمات کار فراهم شده است و موافقت‌نامه اولیه گرفته شد. برای آماده‌سازی نیز مقرر شد مبلغی به استان اختصاص داده شود.

 

حمیدی‌نژاد در ادامه بیان کرد: بحث تعمیر و تجهیز سالن‌های ورزشی در شهرهای استان در حال انجام است.

 

وی خاطرنشان کرد: قرار ما این است که اماکن و زمین‌های ورزشی‌مان که با همکاری دوستان تکمیل خواهد شد تنها مختص به دانش‌آموزان نباشد و اعلام کردیم در روزهای پنج‌شنبه و جمعه تمام کسانی که تمایل به ورزش دارند می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

ضمن این‌که در ساعت‌های خاصی از شبانه‌روز به ویژه بانوان اجازه دارند از این اماکن به صورت رایگان استفاده کنند تا انشاالله اماکن ورزشی ما به ویژه در تابستان در اختیار خانواده‌ها به ویژه بانوان قرار بگیرد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید