امروز:
سه شنبه - 4 مهر - 1402
ساعت :

 بزرگ‌ترین دشمن ساپینتو رفت!

ورزش سه نوشت: تقریبا همه در باشگاه استقلال از اختلافات میان سرمربی و مدیرعامل اطلاع داشتند و سرانجام این دوئل به سود مرد پرتغالی آبی‌ها به پایان رسید.

همه‌چیز از فردای برکناری مصطفی آجورلو آغاز شد. جایی که ریکاردو ساپینتو به دلیل از دست دادن بزرگترین پشتوانه خود در باشگاه و شخصی که او را به عنوان سرمربی استقلال انتخاب کرده بود، قصد داشت نامه استعفای خود را تحویل مدیران جدید دهد و از جمع آبی‌ها جدا شود. مسئله‌ای که هم با مخالفت آجورلو و هم فتح‌الله‌زاده مواجه شد و سرمربی پرتغالی به کارش ادامه داد.

اما چه کسی هست که در باشگاه استقلال باشد و از اختلاف میان این دو اظهار بی‌اطلاعی کند؟ همان تصاویر از اولین جلسه میان ساپینتو و فتح‌الله‌زاده عمق ماجرا را نشان می‌دهد.

جایی که گویی سرمربی پرتغالی هیچ میل و رغبتی برای ایستادن کنار مدیرعامل و گرفتن عکس یادگاری ندارد و این کار را به اجبار انجام می‌دهد.

در همان زمان نیز برخی اعتقاد داشتند که واکنش سرمربی آبی‌ها به این دیدار طبیعی بوده است. به هر حال مدیرعاملی که او را به ایران آورده و اصلی‌ترین حامی مرد پرتغالی بوده باشگاه را ترک کرده و ساپینتو نمی‌توانسته است در این دیدار چهره‌ای خوشحال را از خود به نمایش بگذارد. ادعایی که چندی بود رد شده بود و اختلاف میان سرمربی و مدیرعامل به گوش رسانه‌ها رسید.

ظاهرا در زمان مدیریت آجورلو، قرار بوده است که یکی از اتاق‌های کمپ مرحوم ناصر حجازی در اختیار ساپینتو قرار داده شود، اما فتح‌الله‌زاده به شکل عجیبی این اتاق را مصادره کرده و حتی در آن را قفل کرد. موضوعی که خشم شدید سرمربی استقلال را به دنبال داشت و رابطه طرفین شکراب شد.

هر چند که علی فتح‌الله‌زاده همواره روی حمایت از ساپینتو تأکید داشت، اما خود او نیز به‌خوبی به این مسئله واقف است که در تمام این ۶ ماه، مترصد فرصتی بود تا نامه فسخ قرارداد را به دست سرمربی پرتغالی بدهد و گزینه موردنظر خود را روی نیمکت تیم بنشاند. پس از دو شکست برابر تراکتور و سپاهان کاملا تا مراحل جدی نیز پیش رفت و اگر استقلال از جام حذفی کنار رفته بود یا برابر ملوان به پیروزی نمی‌رسید، بدون شک فتح‌الله‌زاده سرمربی تیم را تغییر می‌داد.

یکی دیگر از اختلافات میان طرفین، به بحث تقویت تیم در نیم فصل برمی‌گردد. ساپینتو 2 گزینه را به باشگاه معرفی کرده بود، ولی فتح‌الله‌زاده روی این موضوع اصرار داشت تا گزینه‌هایی که از کانال مدیریت رد شده و مورد تأیید قرار می‌گیرند را جذب کنند.

همین کشمکش میان دو طرف سبب شد تا استقلال تنها تیم لیگ برتر باشد که هیچ بازیکن جدیدی را به خدمت نمی‌گیرد.

درنهایت کاسه صبر ساپینتو در نشست خبری پس از بازی با فولاد لبریز شد. او به شدت از عملکرد مدیریت باشگاه انتقاد کرد و همان‌جا بود که خبرنگاران متوجه بخیه‌های دست سرمربی پرتغالی شدند.

حادثه‌ای که به دلیل برخی اتفاقات در هتل المپیک برای ساپینتو رخ داده بود که باز هم دلیل آن، نارضایتی وی از عملکرد مدیران باشگاه بوده است.

شاید این مسئله را برای اولین بار باشد که می‌شنوید، اما منابع موثق به خبرنگار ورزش سه خبر داده‌اند که پس از صحبت‌های ساپینتو در کنفرانس اهواز، علی فتح‌الله‌زاده به شکل جدی به دنبال برکناری سرمربی پرتغالی بوده که در نهایت موفق به انجام این کار نشده است!

البته نشست‌های سرمربی پرتغالی به اینجا محدود نمی‌شود. او در کنفرانس پیش از بازی با ذوب آهن نیز به این مسئله اشاره کرد که چهار ماه است دستمزد خود را دریافت نکرده و می‌تواند به‌راحتی از استقلال جدا شود.

این موضوع خشم هواداران را نیز به همراه داشت که مدیریت علی فتح‌الله‌زاده چرا نه دستمزد اعضای تیم را پرداخت کرده و نه مطالبات استراماچونی را به حساب این سرمربی ایتالیایی واریز کرده است؟

به هر شکل، ساپینتو که امروز نیز یک پست اینستاگرامی منتشر کرد، هیچ نشانه‌ای از نارضایتی بخاطر جدایی فتح‌الله‌زاده را بروز نداد و حتی روی اتحاد اعضای تیم نیز تأکید بیشتری داشت.

به نظر می‌رسد که سرمربی پرتغالی جنگ تن به تن با مدیرعاملی که به او علاقه‌ای نداشت را پیروز شده و طیف ۱۰۰ درصدی هواداران از ساپینتویی حمایت می‌کنند که بخاطر موضوع دریافت نکردن حقوق به مدت ۴ ماه و عدم فسخ قرارداد، عاشقان و شیفتگان بیشتری نیز دارد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید