امروز:
يكشنبه - 3 تير - 1403
ساعت :

خیابان های اهواز نیاز به قایق دارند!؟

باور کنید از وقتی جناب کرمی نژاد، یعنی مدیرعامل آبفا خوزستان بر سر کار آمده، آبگرفتگی ها از کار بی کار شده اند و نمی دانند چه گونه زمینه را برای قایق سواری مردم فراهم کنند!!

از آنجا که شماری از مسوولان ما عادت کرده اند علاج واقعه را بعد از وقوع بکنند و در این راه هم برای نشان دادن تلاش ها و فداکاری ها خود با با چکمه های بلند لاستیکی و نیز بارانی های بلند و برخی هم با لباس های پلوخوری در سیلاب جاری شده در خیابان می روند تا همان روز و همان ساعت و همان دقیقه و ثانیه به صورت پخش مستقیم- آن هم از اینستاگرام فیلتر شده- تلاش خود را به استحضار شهروندان و کل مردم و مسوولان ایران و جهان برسانند که چه قدر خاکی، ببخشید "گِل و شُلی" هستند؛ لازم دیدیم که پای آبدیده خود را در چکمه این دوستان بکنیم و مواردی را با استفاده از سخنان خود مسوولان برای علاج واقعه بعد از وقوع، آن هم در پاییز و زمستان امسال (۱۴۰۲) بگوییم و بنویسیم که خدای ناکرده موجب ترک عادت نشود!!

برای دشت نخست کسی بهتر از مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گیر نیاوردیم!

بنابراین، به سراغ فرمایش های بی بدیل "محمدرضا کرمی نژاد" رفتیم و ضمن خوانش آب درمانی هایش، تلنگرهای خودمان را هم وارد کردیم که امیدواریم مورد پسند داوران گران قدر جشنواره "آب و رسانه" قرار گیرد و ضمن خواندن، حظ وافر هم ببرند!

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: "در برخی از نقاط آبگرفتگی‌هایی وجود دارد که با فعال شدن پمپ‌ها مشکل این نقاط تا چند ساعت آینده حل می‌شود."

* تلنگر زاده اهوازی: تمام مشکل ما از همین برخی نقاط است! بهتر نیست این برخی نقاط را برداریم تا مشکل هم حل شود! نیازی هم به پمپ نخواهیم داشت که فعال شوند بگذارید کمی بخوابند این پمپ های همیشه خواب را!

محمدرضا کرمی نژاد در گفت و با ایسنا، درباره بارش‌ها در کلانشهر اهواز و آبگرفتگی‌ها اظهار کرد: "به رغم بارش بیش از ۱۱ میلیمتری باران در کلانشهر اهواز و روند ادامه‌دار بارندگی اما مشکل خاصی در بحث آبگرفتگی شهر وجود ندارد."

* تلنگر زاده اهوازی: ببینید! به گمانم همان برخی نقاط را جناب کرمی نژاد برداشتند که می فرمایند:" مشکل خاصی در بحث آبگرفتگی شهر وجود ندارد." من که گفتم: لامشکل! بگذارید پمپ ها لالا کنند!

وی افزود: در گذشته وقتی به این شکل بارندگی رخ می‌داد شاهد آبگرفتگی در بسیاری از نقاط کلان شهر اهواز بودیم اما اکنون شرایط بسیار بهتر شده است.

* تلنگر زاده اهوازی: البته فکر کنم منظور ایشان از گذشته یعنی زمان مدیرعامل پیشین! است که باعث می شد جناب کرمی نژاد بر سر جوی بنشیند و گذر عمر ببیند و هکذا شاهد آبگرفتگی در بسیاری از نقاط کلان شهر اهواز هم باشد!

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: در بازدیدهایی که از ساعت‌های ابتدایی امروز از مناطق غربی و شرق اهواز انجام شده شاهد شرایط مطلوبی در خیابان‌ها هستیم.

تلنگر زاده اهوازی: البته وارد خیابان هایی شدیم که خودروی شاسی بلندمان به اطراف آبپاشی نکند تا شاهدمان مطلوب باشد!

کرمی نژاد عنوان کرد: در بسیاری از مناطق اهواز که در گذشته در اثر بارش‌ها دچار آبگرفتگی شدید می‌شدند با اقداماتی که در بحث اجرای طرح فاضلاب صورت‌گرفته اکنون وضعیت بسیار بهتر شده و مناطقی نیز که اندکی دچار آبگرفتگی بودند به سرعت مشکل شان در حال حل شدن است.

* تلنگر زاده اهوازی: فقط کمی خیابان ها کثیف و شُل و گِلی و نخاله ای و ترافیک مرافیک و چند نقطه شده که با برداشتن همین چند نقطه مشکلی دیگر نمی ماند که آسان نشود و مرد هم هراسان!

وی افزود: در اهواز ۷ یا ۸ ماه کار باید انجام شود تا این مساله آبگرفتگی پس از بارش‌ها برای همیشه حل شود.

* تلنگر زاده اهوازی: ای به چشم! اگر خودتان نمی توانید به شهروندان بگویید؛ من می گویم: شهروندان عزیز ! تا هفت هشت ماه آینده-آن هم در هنگام بارندگی- از خانه بیرون نیایید تا مساله آبگرفتگی پس از بارش ها حل شود! اگرچه تا دو ماه دیگر اصلن بارندگی نخواهیم داشت!

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: در مجموع با توجه به همه اقدامات انجام شده در بحث اجرای طرح فاضلاب اهواز شرایط در زمینه آبگرفتگی خیابان‌ها مطلوب است و جای نگرانی نیست.

* تلنگر زاده اهوازی: دیدی گفتم!! همه اقدامات در اجرای طرح فاضلاب اهواز انجام شده و آبگرفتگی بی آبگرفتگی و نیازی هم به هفت تا هشت ماه کار نداریم؛ وقتی همه اقدامات انجام شده!! نگرانی هم که بی نگرانی!

او افزود: در حال حاضر همه ایستگاه‌های پمپاژ فعال هستند و هیچ مشکلی برای دفع آب‌های سطحی و فاضلاب در اهواز وجود ندارد.

* تلنگر زاده اهوازی: ای بابا! پمپ ها را خاموش کنید! ول کنید این آب های سطحی را! بگذارید شهروندان کمی آب بازی و تفریح کنند!!

حداقل برای عبور و مرور آن ها چند فروند قایق در خیابان های آبگرفته بیندازید تا مردم و نیز خود مسوولان قایق سواری کنند؛ کارون که پر از گل و لای است و جای قایق سواری ندارد!

البته دست اندرکاران شهرداری اهواز می توانند با گرفتن پول قایق سواری از شهروندان کسری درآمدشان را برای پرداخت حقوق کارکنان جبران کنند!!

* حبیب اله بهرامی بیرگانی

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید