امروز:
پنجشنبه - 18 خرداد - 1402
ساعت :

نخستین جام ۱۴۰۲ را ساحلی بازان ایران بالای سر بردند

ایران با ارایه یک نمایش قدرتمندانه با شش گل ژاپن را شکست داد تا برای سومین‌بار عنوان قهرمانی فوتبال ساحلی آسیا را به‌دست آورد.

به گزارش حبیب خبر از “ورزش سه” این تیم از همان زمانی که با شکست برزیل در جام بین قاره‌ای به عنوان یکی از پرافتخارترین تیم مسابقات شناخته شد، این امید را در دل انداخت که چند ماه بعد می‌تواند قدرت مطلق قاره کهن لقب بگیرد.

دقیقا همین هم شد و تیم ملی فوتبال ساحلی ایران با شکست ژاپن به قهرمانی جام ملت‌های آسیا رسید.

شاگردان نادری از همان ابتدا بی‌رحم در زمین حاضر شدند. برای بازیکنان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران فرقی ندارد، مرحله گروهی باشد یا نیمه نهایی و فینال جام ملت‌های آسیا. توپ را پیدا می‌کنند و با قیچی برگردان آن را به تور دروازه حریف می‌چسبانند.

اتفاقی که حالا در جدال با ژاپن در مرحله فینال رخ داد و ستاره‌های ایرانی خیلی زود قفل دروازه حریف دیرینه را باز کردند.

در حالی که حدود ۳ دقیقه از وقت اول بازی گذشته بود، میرجلیلی، گلر ایران، توپ را برای موحد موحدپور ارسال کرد و این بازیکن پس از کنترل با سینه، با ضربه‌ قیچی برگردان به گل اول ایران تبدیل کرد.

ضربه‌ای استثنایی با ضرب بالا که گرفتن آن برای گلر ژاپنی‌ها غیر ممکن بود.

چهار دقیقه بعد نوبت به علی میرشکاری رسید. باز هم میرجلیلی از خط دروازه توپ را روی سینه شماره هفت ایران انداخت و به قول معروف توپ را برای میرشکاری بلند کرد تا این بازیکن هم با ضربه قیچی برگردان غیر قابل مهار، گل دوم را برای ایران به ارمغان آورد.

 نکته جالب توجه این است که قدرت قیچی برگردان بازیکنان ایران مثل یک شوت سهمگین است و دفع آن را برای گلر حریف سخت خواهد بود.

اما این پایان کار نبود و در ششمین دقیقه از وقت‌های دوم، گل سوم ایران باز هم با یک قیچی برگر‌دان به دست آمد و این مرتبه نوبت به کاپیتان تیم رسید.

مسلم مسی‌گر با دریافت پاس از موحدپور با یک کنترل سینه و ضربه قیچی برگردان، توپ را به طاق دروازه ژاپن چسباند تا اینگونه گل سوم تیم ملی به دست آید تا پایان وقت سوم ایران با ۳ گل از حریف سرسخت خود جلو بیوفتد.

با شروع وقت چهارم خیلی زود باز هم نوبت به ایران رسید تا گل دیگری را وارد دروازه ژاپن کند. شیباموتو، گلر حریف، در دقیقه سوم وقت سوم با اشتباهی که داشت باعث شد مختاری با ضربه بغل پا گل چهارم تیم ملی را در فینال مسابقات به ثمر برساند.

در حالی که ژاپنی‌ها کاملا بدون تمرکز در زمین حضور داشتند، گل پنجم ایران با گل بخودی بازیکن حریف به دست آمد. شیرمحمدی از سمت راست، پاسی را در دهانه دروازه برای مختاری ارسال کرد و تاکومی یوساتو با اشتباه دروازه تیمش را باز کرد تا برتری تیم ملی را قاطع‌تر کند.

در حالی که چند ثانیه تا پایان مسابقه زمان باقی مانده بود، سیدعلی میرشکاری گل ششم ایران را با یک بغل پا به ثمر رساند.

 بازیکن شماره هفت ایران که گل دوم تیم ملی را هم به ثمر رسانده بود، در دهانه دروازه حضور داشت و شوت از راه دور دیگر هم‌تیمی خود را با ضربه‌ای آرام به تور دروازه رساند و در نهایت شاگردان نادری با ۶ گل ژاپن را در هم کوبیدند.

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران حالا با سه قهرمانی، پنج مقام سومی، دومین تیم پرافتخار آسیا لقب گرفته‌ است.

نکته جالب توجه این است که در تاریخ برگزاری این رقابت‌ها برای اولین مرتبه است که یک تیم موفق به کسب برتری با بسته نگه داشتن دروازه‌اش می‌شود و ایران موفق به ثبت رکورد تاریخی شد.

آخرین قهرمانی تیم ملی فوتبال ساحلی در جام ملت‌های آسیا مربوط به سال ۲۰۱۷ بود. بعد از در سال ۲۰۱۹ ایران با قبول شکست مقابل ژاپن در دور حذفی خیلی زود راهی خانه شد و دوره بعد از آن نیز به علت کرونا برگزار نشد.

حالا علی نادری باید شاگردان خود را آماده درخشش در جام جهانی کند، مسابقاتی که فصل پاییز در امارات برگزار می‌شود.

پیام تبریک وزیر ورزش و جوانان در پی قهرمانی فوتبال ساحلی ایران در جام ملت‌های آسیا

وزیر ورزش و جوانان در پیامی کسب عنوان قهرمانی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا را تبریک گفت.

در متن پیام تبریک سیدحمید سجادی آمده است:

"بسم الله الرحمن الرحیم

برد مقتدرانه ملی‌پوشان ایران در دیدار فینال جام ملت‌های آسیا با نتیجه شش بر صفر مقابل ژاپن نشان از قدرت بلامنازع تیم ملی ساحلی کشورمان داشت.

کسب این مقام ارزشمند که برای سومین بار به دست آمد حاصل غیرت بالای جوانان قهرمان ایرانی در آوردگاه جام ملت‌های آسیا بود و نشان داد که با برنامه‌ریزی، تلاش و تعصب ملی می‌توان افتخاراتی ارزشمند را برای کشورمان کسب کرد.

این قهرمانی را به ملی‌پوشان، کادر فنی، خانواده‌های گرامی‌شان، فدراسیون فوتبال و جامعه فوتبال کشور تبریک می‌گویم.

سیدحمید سجادی"

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید