امروز:
شنبه - 12 فروردين - 1402
ساعت :

تیم ملی ایران
 

مهدی طارمی باارزش ترین بازیکن فعلی تیم ملی ایران است.

 

به گزارش حبیب خبر از طرفداری، تیم‌ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ برای پنجمین مرتبه در این رقابت‌ها حضور پیدا می‌کند. البته این دوره تفاوتی که با دوره‌های قبلی دارد این است که ایران برای سومین بار پیاپی پا به جام جهانی می‌گذارد.

 

این روند که از سال ۲۰۱۱ با حضور کارلوس کی‌روش در فوتبال ایران آغاز شد، با حضور در جام‌های جهانی ۲۰۱۴، ۲۰۱۸ و در نهایت جام جهانی ۲۰۲۲ در حال پی‌گیری است.

البته کی‌روش به مدت سه سال (پس از جام ملت‌های ۲۰۱۹) از تیم‌ملی جدا شده بود و به تازگی برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ به ایران بازگشته است.

 

تیم‌ملی در این پروسه ۱۱ ساله، بازیکنان زیادی در ترکیب خود دیده که ارزش‌های مختلفی داشته‌اند.

به همین بهانه در این گزارش بررسی می‌کنیم که ارزش تیم‌ملی ایران در سه جام جهانی اخیر (۲۰۱۴، ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲) چقدر بوده و در هر دوره، کدام بازیکن باارزش‌ترین فرد تیم‌ملی بوده است.

 

براساس ارزش‌گذاری سایت ترانسفر مارکت، تیم‌ملی در جام جهانی ۲۰۱۴، ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ به ترتیب ۲۳ میلیون و ۷۵۰ هزار یورو، ۴۸ میلیون ۳۰۰ هزار یورو و ۶۸ میلیون و ۵۷۵ هزار یورو ارزش داشته‌اند.

البته ارزش‌گذاری مربوط به ترکیب ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ مربوط به ۲۷ بازیکن دعوتی به اردوی اتریش است در حالی که لیست تیم‌ها در جام جهانی ۲۳ نفره است.

به همین منظور اگر ارزش ۴ بازیکنی که کمترین دقایق حضور در ترکیب تیم‌ملی برای دیدارهای دوستانه ایران و اروگوئه را داشته‌اند (رامین رضاییان، میلاد محمدی، وحید امیری و پیام نیازمند)، کسر کنیم به رقم ۶۵ میلیون و ۱۷۵ هزار دلار می‌رسیم.

 

این اعداد و ارقام نشان می‌دهد که ارزش تیم‌ملی ایران نسبت به جام جهانی ۲۰۱۴، چیزی حدود ۱۷۴ درصد و نسبت به جام جهانی ۲۰۱۸، برابر با ۳۵ درصد افزایش یافته است.

البته علاوه بر پیشرفت عمومی بازیکنان فوتبال ایران نسبت به ۱۱ سال پیش، ارزش ۲۰ میلیونی مهدی طارمی و ۱۸ میلیونی سردار آزمون، مهاجمان پورتو و بایر لورکوزن هم به این رشد صعودی کمک کرده‌اند.

همچنین باارزش‌ترین بازیکن تیم‌ملی در جام جهانی ۲۰۱۴، اشکان دژاگه با ۳ میلیون یورو، در جام جهانی ۲۰۱۸، علیرضا جهانبخش با ۱۲ میلیون یورو و در آستانه جام جهانی ۲۰۲۲، مهدی طارمی با ۲۰ میلیون یورو است.

 

در ادامه ارزش بازیکنان تیم‌ملی در جام‌های جهانی ۲۰۱۴، ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ را مشاهده می‌کنید: ارزش بازیکنان تیم‌ملی در جام جهانی ۲۰۱۴ ارزش بازیکنان تیم‌ملی در جام جهانی ۲۰۱۸ ارزش بازیکنان تیم‌ملی در اردوی اتریش (پیش از جام جهانی ۲۰۲۲)

ارزش بازیکنان تیم‌ملی در جام جهانی ۲۰۱۴
ارزش بازیکنان تیم‌ملی در جام جهانی ۲۰۱۸
ارزش بازیکنان تیم‌ملی در اردوی اتریش (پیش از جام جهانی ۲۰۲۲)

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید