آمار

امروز:
شنبه - 31 ارديبهشت - 1401
ساعت :

ورزش

گوناگون

تیم ملی

 

کارشناس فوتبال کشورمان با انتقاد از شرایط فعلی تیم ملی به صعود ایران از مرحله گروهی در جام جهانی واکنش تندی نشان داد.

 

 مسعود اقبالی درباره وضعیت تیم ملی و همچنین آشفتگی‌های موجود در فدراسیون فوتبال اظهار کرد: به‌نظرم با توجه به اتفاقاتی که از زمان عزل عزیزی‌خادم تا به الان افتاده؛ اسم این فدراسیون را باید شبه‌فدراسیون فوتبال بنامیم.

طبیعی است وقتی افرادی که هیچ شناختی از مناسک فوتبالی و شیوه مدیریت آن نمی‌دانند روی کار بیایند، چنین اتفاقاتی را هم برای فوتبال رقم می‌زنند. البته پشت همه این حواشی و اختلافات پول است.

 

اقبالی در گفت‌وگو با اعتماد افزود: در سال جام‌جهانی از سوی فیفا و سایر نهادها و اسپانسرها پول به فدراسیون فوتبال تزریق می‌شود، بنابراین این افراد هم به‌دنبال سهم‌خواهی هستند.

متاسفانه افرادی در هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال هستند که از علم مدیریت فوتبال شناختی ندارند و در نهایت حواشی را هم ایجاد می‌کنند.

البته آنها به‌دنبال اهداف خودشان هستند و به‌فکر فوتبال نیستند. تیم‌ملی چندماه دیگر باید در اولین مسابقه جام‌جهانی به مصاف انگلستان برود؛ چه برنامه‌ریزی برای این تیم انجام شده است!؟ حریفان بازی‌های تدارکاتی تیم‌ملی کدام تیم‌ها هستند!؟

 

کارشناس فوتبال ادامه داد: تیم‌ملی سه بازی در جام‌جهانی دارد که فکر می‌کنم کلا ۲ هفته طول بکشد و بعد از ۳ بازی با ۳ باخت به ایران برمی‌گردد. این اتفاق کاملا قابل پیش‌بینی است.

صحبت‌هایی هم که در مورد برنامه‌ریزی و برگزاری بازی‌های دوستانه می‌شوند تنها جنبه تبلیغاتی برای عده‌ای از افراد دارد.

الان عربستان قرار است با ۵ تیم بزرگ دنیا بازی دوستانه داشته باشد و دو فیفادی در راه دارد که برای تک‌تک روزهایشان برنامه‌ریزی کرده‌ است.

مشخص است که چنین تیمی می‌تواند به دور بعد صعود کند. اما حالا وضعیت تیم‌ملی ایران را با آنها مقایسه کنید!

 

وی بیان کرد: من نمی‌دانم چرا توقع داریم که تیم‌ملی به دور بعد جام‌جهانی صعود کند! از نظر من تیم‌ملی ما در حد و اندازه جام‌جهانی نیست و با همه احترامی که برای بازیکنان تیم‌ملی قائل هستم؛ اما تنها می‌توانم بگوییم ۴ بازیکن (طارمی، آزمون و جهانبخش و قدوس) در این تیم مطرح  هستند، مابقی بازیکنان تنها اسم لژیونر را یدک می‌کشند و حتی در تیم‌های خودشان تنها چند دقیقه بازی می‌کنند.

در دوره کی‌روش با روش گلخانه‌ای چند بازیکن به‌عنوان لژیونر مطرح شده‌اند و پس از آن هم کنار رفتند.

الان هم بازیکنان تیم‌ملی در حد و اندازه جام‌جهانی نیستند. از آن طرف اسکوچیچ از کشور کروات است و در مربیگری آن کشور حرف برای گفتن دارد، اما مشاوران و مربیان قدرتمندی در کنار خودش ندارد تا به او کمک کنند.

مربیگری مقوله جدا داشته و یک سرمربی نیاز به کمک و راهنمایی مربیان کاربلد دارد.

منبع: همشهری‌آنلاین

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید