آمار

امروز:
چهارشنبه - 7 مهر - 1400
ساعت :

ورزش

گوناگون

حاشیه‌های بازی فولاد و نفت آبادان

 

 دیدار تیم‌های فوتبال فولاد خوزستان و نفت آبادان از هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران یکشنبه شب در ورزشگاه شهدای فولاد اهواز برگزار شد که این دیدار با برتری دو بر صفر فولاد به پایان رسید.

 

به گزارش حبیب خبر به نقل از ایرنا، فولاد که با ۴۰ امتیاز در رده ششم رقابت‌ها قرار داشت مقابل نفت آبادان که برد و باخت این بازی برای آن مهم نبود، دنبال کسب سه امتیاز بازی خانگی بود. در سوی دیگر تیم نفت آبادان آمده بود تا اهواز را با دست پر ترک کرده و جایگاهش را در جدول ارتقاء دهد.

 

تقابل جواد نکونام و سیروس پورموسوی ۲ مربی جوان فوتبال کشورمان در نوع خود جالب توجه بود. پورموسوی که هدایت فولاد را در کارنامه دارد و با دلخوری از این تیم جدا شد در این دیدار به دنبال اثبات خود بود.

 

شاگردان نکونام که برای کسب سهمیه آسیایی می جنگند، برای رسیدن به این مهم به سه امتیاز این بازی نیاز داشتند و در سوی مقابل بازیکنان نفت آبادان با برتری مقابل فولاد، عملکرد ضعیف خود در هفته های اخیر را جبران می کردند.

 

فولاد خوزستان در ۲۴ بازی خانگی اخیر خود شکستی را متحمل نشده بود و آخرین باخت آنها مقابل پرسپولیس در فصل قبل شکل گرفته بود.

 

چمن ورزشگاه شهدای فولاد از کیفیت مناسبی برخوردار بود و کادر فنی هر ۲ تیم از این موضوع رضایت داشتند.

 

فشرده بودن بازی های لیگ در بدن بازیکنان ۲ تیم فولاد خوزستان و نفت آبادان نمایان بود. همچنین گرمای بیش از حد هوا در روند بازی بسیار تاثیر گذار بود.

 

بازیکنان دو تیم به هنگام ورود به زمین به دلیل شیوع کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی با یکدیگر دست ندادند؛ همچنین با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی عکس دسته جمعی گرفتند.

 

سکوهای ورزشگاه شهدای فولاد اهواز خالی از تماشاگر بود. پرچم تیم فولاد روی جایگاه تماشاگران نصب شده بود. تمام موارد پروتکل‌های بهداشتی از سوی مسوولان برگزاری مسابقه به خوبی رعایت شد. 

 

بازیکنان و کادر فنی دو تیم مثل بازی‌های قبلی به هنگام ورود به زمین از تونل ضدعفونی کننده عبور کردند. همچنین بازیکنان ذخیره هر ۲ تیم فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت و از ماسک استفاده کردند.

 

ایوب والی، میلاد بدرقه، محسن فروزان، صابر حردانی، یوسف کی‌شمس و شروین بزرگ بازیکنان غایب فولاد خوزستان در ورزشگاه حضور داشته و نظاره گر بازی بودند.

 

شاگردان جواد نکونام در هشت بازی اخیر خود در فولاد آرنا موفق به بسته نگه داشتن دروازه خود شده بودند.

 

در اواسط نیمه دوم با خطای حکیم نصاری روی صالح حردانی درگیری بین این دو بازیکن رخ داد که داور با کارت زرد حردانی را جریمه کرد. این درگیری باعث شد تا دقایقی جو بازی متشنج شود اما سیروس پورموسوی بلافاصله حکیم نصاری را از بازی بیرون کشید.

 

برخی هواداران فولاد در بیرون ورزشگاه شهدای فولاد حضور داشتند و با گوشی خود نظاره گر بازی بودند. بنری با مضمون " تالاب هورالعظیم ریه تنفسی ایران است" در ورزشگاه شهدای فولاد نصب شده بود.

 

محسن فروزان دروازه بان فولاد پس از غیبت در مقابل ماشین سازی بار دیگر در ترکیب تیمش غایب بود و از روی نیمکت نظاره گر بازی بود.

 

مصدومیت بازیکنان دو تیم باعث توقف چند دقیقه‌ای مسابقه شد به همین دلیل داور برای نیمه دوم، ۶ دقیقه وقت اضافی اعلام کرد.

 

در دقایق ۳۰ و ۷۵، داور بازی را به دلیل گرمای هوا متوقف کرد تا بازیکنان هر ۲ تیم برای ۲ دقیقه استراحت کنند.

 

کادر فنی فولاد چند بار به تصمیم داور معترض شد که با واکنش داور و تذکر او روبه رو شدند. قضاوت این دیدار برعهده حمید حاجی ملک بود که علی اکبر نوری و حمیدرضا کنعانی او را در امر قضاوت همراهی کردند.

 

پس از به ثمر رساندن گل دوم فولاد، کادر فنی دو تیم با هم درگیر شدند که داور بازی اسماعیل قنبری از نفت آبادان و نادر غبیشاوی از کادر فنی فولاد را از زمین اخراج کرد.

 

موسی کولیبالی و زبیر نیک نفس در دقایق ۵۳ و ۹۲ گل های فولاد را به ثمر رساندند. نیک نفس پس از زدن گل خوشحالی نکرد.

 

پیروزی فولاد در این دیدار آنها را یک گام به کسب سهمیه آسیایی نزدیک تر کرد. بازیکنان و کادر فنی فولاد در پایان بازی از نتیجه کسب شده ابراز خوش حالی کردند.

 

تیم فولاد خوزستان با این برد ۴۳ امتیازی شد و در مکان پنجم جدول رده بندی لیگ برتر قرار گرفت.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید