امروز:
شنبه - 12 فروردين - 1402
ساعت :

هنگ‌کنگِ پُرآشوب اولین قربانی رسمی تیم «ویلموتس»

تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدار رسمی خود تحت هدایت «مارک ویلموتس» ‌موفق شد برابر هنگ‌کنگ به برتری دست یابد.

تیم ملی فوتبال ایران روز (سه‌شنبه) در اولین دیدار خود در دور دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ چین از ساعت ۱۶:۳۰ در ورزشگاه اصلی هنگ‌کنگ به مصاف این کشور رفت.

این مسابقه اولین دیدار رسمی تیم ملی بعد از جام‌ملت‌های آسیا و اولین دیدار رسمی «مارک ویلموتس»  به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایرا محسوب می‌شد؛ البته هنگ‌کنگ در شرایطی پا به این دیدار گذاشت که در اولین دیدار خود برابر کامبوج در نبردی خارج از خانه به تساوی یک بر یک رضایت داده بود.

قضاوت این دیدار هم به عهده «یاماماتو یودای» از کشور ژاپن بود.

تیم ملی ایران در این مسابقه با ترکیب علیرضا بیرانوند، احسان حاج صفی، میلاد محمدی، امید ابراهیمی ( ۷۱ علی کریمی)، کریم انصاری فرد، محمد حسین کنعانی‌زادگان، مهدی ترابی( ۶۰ وحید امیری)، علیرضا جهانبخش ( ۸۶ علیرضا جهانبخش)، سید مجید حسینی، سردار آزمون و رامین رضاییان به میدان رفت.

یه هوون گوی، تانگ جیانوین (۶۳ چنگ سیو کوانگ)، الیو، راسل، دنی، لو جان( چونگ وای کئونگ) جون، هوانگ یانگ، چن جوله، لو توتو، ژو هانگ جی و ژیا ژمینگ هم یازده بازیکن هنگ کنگ بودند که با مربیگری میزو پاتلاینن به میدان رفتند.

این دیدار در حالی آغاز شد که تیم ایران در نیمه اول بازی را به طور کامل در دست گرفت و نبض بازی را در اختیار داشت و موفق شد در این نیمه به عنوان تیم پیروز به رختکن برود.

در دقیقه ۲۲، سردار آزمون موفق شد قفل دروازه حریف را بشکند. در شلوغی محوطه جریف توپ به کریم انصاری‌فرد رسید که او توپ را برای آزمون کاشت تا لژیونر ایران با یک ضربه دقیق نخستین گل ایران را به ثمر برساند.

البته تیم ایران در این نیمه می توانست گل‌های بیشتری هم به ثمر برساند که موقعیت‌های تیم ایران یکی پس از دیگری به در می رفت. در این نیمه تیم ویلموتس حتی توسط کریم انصاری‌فرد توپ را به تیر دروازه حریف هم کوبید که این موقعیت راهی به دروازه حریف نداشت.

در نیمه دوم هم شاگردان ویلموتس نبض بازی را در اختیار گرفتند اما در این نیمه هم تنها یکبار موفق به گلزنی شدند.

علیرضا جهانبخش در دقیقه ۵۴ روی حرکتی نفوذی، پاس زیبایی را برای کریم انصاری‌فرد ارسال کرد تا گل دوم ایران رقم بخورد.

در واپسین دقایق بازی نیز ملی‌پوشان شانس این را داشتند تا گل سوم را هم به ثمر برسانند که ضربه آزمون با واکنش گلر هنگ‌کنگ راهی به دروازه نبرد.

با این نتیجه ایران اولین سه امتیاز خود را در اولین دیدار گروه سوم انتخابی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا بدست آورد.

در دیگر دیدار این گروه بحرین با پیروزی برابر کامبوج با چهار امتیاز صدر نشین شد.

عراق دیگر حریف جدی ایران در هفته دوم استراحت داشت.

هنگ‌کنگ در اولین دیدارش برابر کامبوج با تساوی به یک بر یک رسیده بود.

تیم ملی ایران در دومین دیدار خود پنجشنبه ۱۸ مهرماه در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف کامبوج خواهد رفت.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید