امروز:
شنبه - 12 فروردين - 1402
ساعت :

ستاره‌های بازنشسته فوتبال

بازیکنان فوتبالی که بعد از فراغت از فوتبال نیز توانستند شرایط خوب و آمادگی بدنی خود را حفظ کنند.

به گزارش همشهری‌آنلاین، فوتبال ورزش سختی است و آمادگی بدنی بالایی طلب می‌کند به همین دلیل است که بر خلاف سایر رشته‌ها فوتبالیست‌ها تنها تا زمانی می‌توانند فوتبال بازی کنند که آمادگی بدنی بالایی داشته باشند. این شرایط سخت که فوتبالیست‌ها در زمان ورزش حرفه‌ای می‌گذرانند باعث می‌شود که در دوران بازنشستگی و فراغت از فوتبال آن آمادگی بالا و شرایط خوب بدنی خود را حفظ نکنند. تنها عده‌ محدودی می‌توانند حتی بعد از فوتبال نیز در فرم خوب خود را نگهدارند، افرادی که می‌توانند الگوی خوبی حتی برای بعضی بازیکنان فوتبال ما باشند.

۱۰  بازیکنانی که بعد از بازنشستگی از فوتبال نیز شرایط و فرم خوب بدنی خود را حفظ کرده‌اند:

۱. فرناندو تورس

ستاره سابق تیم ملی اسپانیا که هفته گذشته به عنوان سرمربی تیم دوم اتلتیکو مادرید انتخاب شده است با وجود آویختن کفش هایش به عنوان بازیکن فوتبال همچنان در فرم بدنی خوبی قرار دارد.

۲. کلارنس سیدورف

سیدورف که سابقه ۴ قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را دارد پس اتمام فوتبال خود در سال ۲۰۱۴ همچنان مانند دوران فوتبال خوش استایل و خوش تیپ باقی مانده است.

۳. آندره آ پیرلو

ستاره ایتالیایی دنیای فوتبال که سابقه قهرمانی جهان را نیز دارد در حال حاضر به عنوان سرمربی تیم یوونتوس در سری آ فعالیت می‌کند، اما سوای بحث فنی تیم او در زمین کاریزما و فرم خوب او به عنوان یک مربی آماده کاملا مشخص است.

۴. دیوید بکام

شاید اولین نکته‌ای که بعد از شنیدن نام این ستاره انگلیسی به ذهن خطور می‌کند تیپ و فرم خوب بدنی او باشد. بکام در دوران فوتبال خود نیز یکی از آماده‌ترین بازیکنان از لحاظ بدنی بود.

۵. لوییس فیگو

اسطوره تیم ملی پرتغال و باشگاه رئال مادرید بعد از بازنشستگی همچنان فرم ایده آل خود را به عنوان یک بازیکن فوتبال حفظ کرده است.

۶. ریو فردیناند

یکی از بهترین مدافعان تیم ملی انگلیس و باشگاه منچستریونایتد بعد از گذشت بیش از ۶ سال از اتمام دوران فوتبال خود همچنان شرایط ایده آل بدنی خود را حفظ کرده است.

۷. زین الدین زیدان

زیدان همه افتخارات ممکن دنیای فوتبال را به دست آوره و به عنوان سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید موفق به کسب ۳ قهرمانی متوالی در لیگ قهرمانان اروپا شده است. زیدان در سال ۲۰۰۶ و بعد از فینال جام جهانی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

۸. دیگو سیمئونه

دیگو سیمئونه ملقب به ال چولو بعد از گذشت حدود ۱۵ سال از پایان دوران فوتبال خود همچنان بدون ذره‌ای اضافه وزن به فعالیت در دنیای فوتبال ادامه می‌دهد. سیمئونه در حال حاضر سرمربی تیم فوتبال اتلتیکو مادرید است تیمی که همه افتخارات خود را مدیون این مرد آرژانتینی است.

۹. داوید ویا

بهترین گلزن تاریخ تیم ملی اسپانیا بالاتر از اسطوره‌ای مانند رائول گونزالس، بعد از پایان فوتبال خود همچنان تمرینات را ادامه می دهد و در شرایط و فرم بدنی خوبی قرار دارد.

۱۰. زی روبرتو

این بازیکن برزیلی به خاطر شرایط خوب بدنی تا ۴۲ سالگی فوتبال بازی کرد. زی روبرتو بعد از بازنشستگی نیز تمرینات را ادامه داده و فرم بدنی خود را حفظ کرده است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید