امروز:
جمعه - 2 آبان - 1399
ساعت :

ورزش

گوناگون

مراسم تجلیل از ورزشکاران نابینا و کم بینا خوزستان برگزار شد

 به مناسبت روز جهانی نابینایان و کم بینایان شنبه شب در آیینی از ورزشکاران نابینا و کم بینا خوزستان قدردانی شد.

به گزارش حبیب خبر، در این آیین- که با حضور معاون اداره کل ورزش و جوانان، رییس سازمان بسیج ورزشکاران و رییس هیات ورزش های نابینایان و کم بینایان برگزار شد- با رعایت فاصله گذاری اجتماعی از حمزه مصلح در رشته شطرنج، فرزاد علیزاده در رشته های گلبال‌، شطرنج و فوتبال و حمزه زهیری در رشته گلبال قدردانی شد.

 رییس هیات نابینایان و کم بینایان خوزستان در سخنانی با تبریک فرارسیدن ایام ربیع الاول گزارش کوتاهی از عملکرد هیات در سال جاری ارائه کرد.

وحید انصاری گفت: هیات نابینایان و کم بینایان استان در سال های گذشته همواره در ارزیابی های سالانه مقام های برتر کشور را داشته است. ۵۰۰ ورزشکار نابینا و کم بینا در خوزستان فعالیت می‌کنند که در صورت حمایت و وجود اسپانسر تعداد بیشتری از این افراد جذب تیم های ملی می‌شوند.

وی افزود: ورزشکاران استان در پنج رشته گلبال، جودو، دو و میدانی، شطرنج و شنا فعالیت می کنند. اگر حامیان مالی قدری به ورزشکاران کم بینا و نابینا توجه کنند شاهد شکوفایی بیشتر و ارتباط این قشر از جامعه با ورزش خواهیم بود.

رییس هیات نابینایان و کم بینایان استان گفت: در سال جاری به دلیل شیوع بیماری کرونا یکی از برنامه های مهم ما توجه به امر استعدادیابی، برگزاری دوره های آموزشی و اعزام مربیان استان به کلاس های مربیگری بود تا از این طریق تعداد مربیان موجود در استان را افزایش دهیم‌.

در ادامه معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خوزستان- که میهمان ویژه این مراسم بود- در سخنانی گفت: هیات نابینایان و کم بینایان استان با وجود همه کمبودهایی که دارد همواره باعث افتخار و سرافرازی استان است و ما همیشه سعی کردیم از ورزشکاران این رشته حمایت کنیم. 

ابراهیم نصیری افزود: مدال آوری ورزشکاران استان در میادین مختلف داخلی و خارجی نشان از همت والای هیات و تلاش بی وقفه و بدون چشم داشت آنهاست که امیدواریم این راه همچنان ادامه داشته باشد.

وی با ابراز خوشحالی از حضور در این مراسم از رییس هیات و ورزشکاران و مدال آوران نابینا و کم بینا تشکر و قدردانی کرد و برای همه ورزشکاران این رشته آرزوی موفقیت بیشتر کرد.

در ادامه رییس بسیج ورزشکاران خوزستان افزود: یکی از مهمترین برنامه‌های ما در سال جاری توسعه ورزش قهرمانی و پهلوانی در جامعه است و تلاش می کنیم با همکاری اداره کل ورزش و جوانان اقدامات موثری در این راستا انجام دهیم.

رضا باقری افزود: بسیج ورزشکاران با رویکردی فرهنگی تشکیل شده و در صدد است روح پهلوانی و منش های اخلاقی و اسلامی را در میان قشر ورزشکاران توسعه دهد و در این مسیر برنامه های متنوعی را انجام می دهیم.

وی گفت: بیش از ۲۵ هزار ورزشکار بسیجی در سطح استان فعالیت می کنند. نیاز امروز ورزش، ترویج روح پهلوانی و معنوی در فضاهای ورزشی است و ورزشکاران نابینا و کم بینا نقش تعیین کننده ای در این مسیر دارند.

وی افزود: بی شک تلاش و زحمت ورزشکاران نابینا و کم بینا بیش از دیگر ورزشکاران است و ما سعی می کنیم از این اقشار بیشتر حمایت کنیم و آنها را به عنوان یک الگو در جامعه معرفی کنیم.

خوزستان به عنوان قطب ورزش کشور، دارای بیش از ۳۰۰ هزار ورزشکار سازمان یافته و افزون بر یک هزار و ۲۰۰ باشگاه ورزشی است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

نظرات (1)

  • آرمین احمدی

    شنبه 26 مهر 1399 - شنبه, اکتبر 17 2020 9:42:24pm

    معتقدم رسالت کار خبر ایجاب می کنه که منبع خبر ذکر بشه