ناجا: قانون فعلا اجازه صدور گواهینامه موتورسواری به بانوان را نمی دهد .

 سرپرست فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی با حضور در دفتر فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با سردار رحیمی دیدار و گفت و گو کرد.

 دکتر مازیار ناظمی سرپرست فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی با حضور در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش حبیب خبر به نقل از روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، سردار رحیمی حمایت ۱۰۰ در صدی نیروی انتظامی تهران بزرگ را از رشته موتورسواری و اتومبیلرانی اعلام کرد و گفت: قانون فعلا اجازه صدور گواهینامه موتورسواری به بانوان را نمی دهد و در این مورد تابع قوانین هستیم.

در این دیدار سردار مهماندار رییس راهنمایی و رانندگی تهران، شهزاد کیانی دبیرکل ،فیروزه سیدمهدی نایب رییس بانوان، بیژن خراسانی مشاور رئیس فدراسیون مهدی شریعتی سرپرست کمیته آموزش، حمید احمدی نیا سرپرست کمیته ارتباطات و بازاریابی فدراسیون موتور سواری و اتومبیلرانی حضور داشتند.

در ابتدا دکتر ناظمی گزارشی از عملکرد و فعالیت ها وبرنامه و اهداف فدراسیون و اقدامات انجام شده در خصوص امضای تفاهم نامه همکاری فی مابین راهنمایی و رانندگی و فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی در جهت فرهنگ سازی رانندگی ایمن و ساماندهی مسائل مربوط به موتوسواران معیشتی و موتورهای سنگین توصیح داد و سپس هر یک از حاضران نظرهای خود را در جلسه مطرح کردند.

 فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ با ابراز خوشحالی برای این جلسه و نظرهای مطرح شده اظهار کرد: ما صد در صد از رشته موتورسواری و اتومبیلرانی حمایت خواهیم کرد و با امضای تفاهم نامه همکاری با فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی در اجرای این برنامه ها همکاری خواهیم کرد.

سردار رحیمی افزود: به نظرم بالاترین مسوول در بحث رانندگی و موتورسواری نیروی انتظامی و فدراسیون است. هر روز تعداد زیادی از انسان ها جان خود را در این مسیر از دست می دهند. استفاده کنندگان از وسایل نقلیه یا قانون را بلد نیستند یا این باور در این افراد ایجاد نشده که به خاطر سلامتی ایمنی امنیت جامعه فرد هم که شده باید قوانین را رعایت کنند.

وی گفت: در رابطه با موضوع خانم ها ما برای این موضوع تصمیم گیری نمی کنیم و صدور گواهی نامه موتور برای بانوان در اختیار پلیس نیست. قانون فعلا اجازه نمی دهد، این مسئله اجرایی شود

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ بزرگ با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی برای رعایت قوانین و مقررات گفت: در بحث فرهنگ سازی و قرار دادن انرژی ها و توان هایمان در کنار هم، من صد درصد موافق هستم که این مساله کار شود و بهترین خواستگاه را فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی می دانم.

سردار رحیمی ادامه داد: در رابطه با جمع آوری و برخورد با موتور سیکلت سواران متخلف، ما هم چنین علاقه ایی نداریم چون باور خودمان هم این است که درصد بالایی از این افراد از اقشار متوسط و ضعیف هستند و به عنوان وسیله کار از موتور سیکلت استفاده و امرا معاش می کنند.

وی افرود : واقعا گاهی اوقات ما مجبور می شویم برخورد کنیم و اینکه پلیس در مقابل مردم و ورزشکاران قرار بگیرد در کلیه بخش ها مخالف هستیم.

رحیمی با اشاره به بعد قهرمانی رشته موتوسورای و اتومبیلرانی گفت: اما در خصوص ورزشکاران حرفه ای که در پیست فعالیت می کنند و در مسابقات شرکت می کنند، جوانان علاقه مندی هستند که در پیست هیجان خودشان را در چارچوب تعریف شده، تخلیه می کنند. به همین دلیل صد در صد موافق هستیم و از این رشته حمایت می کنیم.

وی درباره بحث های اموزشی مشترک افزود: در بحث آموزش های مشترک هم ما آمادگی کامل داریم و ظرفیت های مشترک تا با فدراسیون که کمک اصلی ترین مرجع موتورسواری و ماشین سواری بتوانیم از ظرفیت هایمان استفاده کنیم و کاملا برای عموم مردم و حتی برای پرسنل نیروی انتظامی کاری کنیم تا آرامش وامنیت جامعه حفظ شود.