امروز:
سه شنبه - 4 مهر - 1402
ساعت :

گلباران گل گهر، سقوط نفت را قطعی کرد!

امیر قلعه‌نویی احتمالا برای آخرین بار روی نیمکت گل‌گهر می‌نشیند و بدون شک نمایشی خیره‌کننده خواهد داشت تا هم به بهترین شکل از سیرجان خداحافظی کند و هم قدرتمند به پیشواز نیمکت ملی برود.

به گزارش "ورزش سه" نفت مسجدسلیمان برخلاف انتظار و با وجود شرایط و حواشی اطراف این تیم، بازی شجاعانه‌ای را در ۱۵ دقیقه ابتدایی از خود به نمایش گذاشت و پابه‌پای گل گهر در زمین جنگید.

هرچه از زمان بازی گذشت اما گل گهر خودش را در زمین پیدا کرد و توانست با ارایه بازی برتر تاکتیک خود را به حریف دیکته کند.

گل‌گهر با کمک آشفتگی و بی‌نظمی خط دفاعی نفت و و بی انگیزگی بازیکنان که مرتب توپ ها را لو می دادند و درخشش سه ستاره خود یعنی عاشوری، شکاری و تبریزی موفق شد سه بار دروازه جنوبی‌ها را در نیمه اول باز کند تا بازی در این نیمه با نتیجه سه بر صفر به سود شاگردان قلعه‌نویی به پایان برسد.

* لیگ برتر ایران، هفته بیست و سوم

یکشنبه، بیست و یک اسفند ۱۴۰۱، ورزشگاه شهید سلیمانی سیرجان

گروه داوری: امیر سامان سلطانی، محمدرضا مدیرروستا ، حمیدرضا افشون، ایمان کهیش / ناظر داوری: حیدر شکور

* گل‌گهر:

محسن فروزان، شایان مصلح (۶۹ امیر جعفری)، آرمین سهرابیان، مسیح زاهدی، مهدی تیکدری، امین پورعلی، نوید عاشوری (۵۷ وسلی گومز)، محمد خدابنده‌لو، محمدرضا حسینی (۷۸ بهنام برزای)، رضا شکاری (۵۷ یونس شاکری) و مرتضی تبریزی (۵۸ امین قاسمی‌نژاد)

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

نفت مسجد سلیمان

فرهاد مجد کرمانشاهی، مجتبی مقتدایی (۸۹ حسین فیض)، علیرضا دغاغله، عقیل کعبی، محمد خرم الحسینی (۶۱ آریا برزگر)، حسین شنانی، میثم نقی‌زاده، حسین گودرزی، اسماعیل بابایی و امیرحسین کریمی

شرح گل:

* گل‌گهر سیرجان ۱ - نفت مسجدسلیمان ۰

پاس بلند و با پای چپ نوید عاشوری از جناح راست محوطه نفت در نزدیکی‌های شش قدم فرود آمد. رضا شکاری با پرواز بلند و استفاده از خروج اشتباه کرمانشاهی و با یک ضربه سر دقیق دروازه نفت را باز کرد.

* گل گهر سیرجان ۲ - نفت مسجد سلیمان ۰

پاس رضا شکاری از بین سه بازیکن نفت در گوشه راست محوطه به مرتضی تبریزی رسید و او بدون لمس توپ و با یک ضربه دقیق توپ را از بین پاهای کرمانشاهی عبور داد و به تور دروازه رساند تا گل گهر با دو گل از حریف پیش بیفتد.

* گل گهر ۳ نفت مسجد سلیمان ۰

باز هم از جناح راست محوطه نفت و باز هم رضا شکاری با یک پاس کات بک این‌بار نوید عاشوری را درون محوطه صاحب توپ کرد و او با یک ضربه بغل پای دقیق، دروازه نفت را برای بار سوم باز کرد.

* گل گهر ۴ نفت مسجد سلیمان ۰

دقیقه ۹۱: امین قاسمی‌نژاد پا به توپ به نزدیکی‌های محوطه نفت رسید و از گوشه چپ محوطه با پای چپ به سمت دروازه نفت شلیک کرد. کرمانشاهی توپ را برگشت داد اما پیش از خارج شدن توپ از زمین، بهنام برزای توپ را در اختیار گرفت و با یک ارسال دقیق توپ را برای شاکری فرستاد و یونس هم با پروازی بلند توپ را به تور دروازه کرمانشاهی چسباند.

* اخطار:

امین قاسمی نژاد دقیقه ۸۶

* لحظات حساس:

دقیقه ۱۰: آقاجانپور در زمین مسجدسلیمان سرنگون شد اما داور اعتقادی به خطا نداشت. در ادامه بازیکنان نفت با ضدحمله سریع خودشان را به محوطه گل‌گهر رساندند اما ضربه شنانی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۴: توپ‌ربایی بازیکنان گل گهر رضا شکاری را در موقعیت مناسبی روی قوس محوطه مسجد سلیمان قرار داد اما ضربه او با برخورد به بدن کرمانشاهی، دروازه‌بان مسجدسلیمان، دفع شد.

دقیقه ۱۷: پاس شنانی از بین مدافعان و روی خط میانی زمین به رضا دهقانی رسید. دهقانی با یک فرار سریع با فروزان تک به تک شد اما ضربه او واکنش فروزان به کرنر رفت.

دقیقه ۲۱: باز هم زوج شنانی و دهقانی خط دفاعی گل گهر را آزار دادند. پاس شنانی در جناح چپ محوطه گل‌گهر به دهقانی رسید و او با پاس دقیق توپ را در نزدیکی‌های قوس محوطه و در موقعیت مناسب به مقتدایی رساند اما ضربه مایوس‌کننده این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۲۹: ضربه ایستگاهی در پشت محوطه نفت مسجدسلیمان برای گل گهر به دست آمد آرمین سهرابیان با یک ضربه زیبا توپ را به گوشه چپ کرمانشاهی فرستاد اما مجری کرمانشاهی با شیرجه بلند توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه ۳۷: باز هم شبیه به گل اول، عاشوری این بار با پای راست توپ را به محوطه مسجد سلیمان فرستاد اما ضربه تبریزی به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۳۸: پاس محمد حسینی برای شکاری، این بازیکن را وارد محوطه کرد اما ضربه پرقدرت او به وسیله کرمانشاهی و با دو دست دفع شد.

دقیقه ۴۲: مرتضی تبریزی با گام‌های بلند از میانه میدان یک بازیکن را از پیش رو برداشت و به سرعت به محوطه مسجد سلیمان نزدیک شد. در ادامه با یک و دو با شکاری توپ در نزدیکی شش قدم دوباره به تبریزی رسید، اما ضربه سر او به شکل خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۳: پاس در عمق خدابنده لو روی خط محوطه جریمه نفت به تبریزی رسید اما ضربه او با واکنش کرمانشاهی به کرنر رفت.

دقیقه ۷۲: قاسمی‌نژاد توپ برگشتی بازیکنان نفت را در نزدیکی‌های محوطه در اختیار گرفت و سعی در از پیش رو برداشتن بازیکن حریف داشت اما در این کار موفق نبود. در ادامه به شکل تصادفی توپ به محمدرضا حسینی رسید و ضربه چسبیده به محوطه او با اختلاف بسیار کمی و به شکل خطرناک از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۷۷: پاس خدابنده‌لو از بین دو بازیکن نفت مسجدسلیمان و برای یونس شاکری درون محوطه به او رسید‌ اما او با دور شدن از دروازه احتمال گلزنی خود را کاهش داد و در نهایت با خروج به موقع کرمانشاهی توپ شاکری بدون خطر جدی به بیرون رفت.

دقیقه ۷۸: بهنام برزای ثانیه‌هایی پس از ورود به زمین چسبیده به محوطه نفت ضربه پرقدرتی را به سمت دروازه این تیم روانه کرد، اما فرهاد مجد کرمانشاهی به خوبی توپ را برگشت داد.

دقیقه ۸۵: ارسال کرنر و خروج ناموفق محسن فروزان چیزی نمانده بود توپ را به درون دروازه گل‌گهر برساند اما توپ از منطقه خطر دور شد. در ادامه بازیکنان نفت اعتقاد به پنالتی و برخورد توپ با دست مدافع گل گهر را داشتند اما داور دستور به ادامه بازی داد.

دقیقه ۹۳: ضد حمله بازیکنان گل گهر و فرار بهنام برزای او را با دروازه بان نفت در موقعیت تک به تک قرار داد و برزای هم با یک ضربه دقیق دروازه کرمانشاهی را باز کرد در ادامه کمک داور بازی با بالا بردن پرچم به نشانه آفساید شادی برزای را کوتاه کرد.

* اتفاق ویژه:

این ممکن است آخرین دیدار قلعه‌نویی در قامت سرمربی گل گهر باشد و ژنرال احتمالاً راهی نیمکت تیم ملی خواهد شد. بازیکنان این تیم هم با شادی در کنار قلعه‌نویی به این موضوع مهر تایید زدند.

* بهترین بازیکن:

در روزی که بازیکنان گل‌گهر عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتند رضا شکاری با وجود اینکه کمتر از ۶۰ دقیقه در ترکیب گل‌گهر بود با یک گل و دو پاس گل عملکرد درخشانی در این بازی داشت و به نظر عنوان بهترین بازیکن شایسته اوست.

* حاشیه:

* نفت مسجدسلیمان بعد از استعفا و تعویض های کادرهای فنی به نظر می‌رسد در این بازی بدون سرمربی به مصاف گل گهر رفته است.

* امیر قلعه نویی بعد از چند بازی و احتمالاً برای آخرین حضور روی نیمکت گل گهر محسن فروزان را مسئول حفاظت از قفس توری سیرجانی ها قرار داده است.

* تماشای این دیدار برای تماشاگران سیرجانی به وسیله باشگاه گل گهر رایگان شد.

* نوید عاشوری و بازیکنان گل گهر بعد از گل سوم این تیم به سمت نیمکت رفته و با امیر قلعه نویی که به نظر بازی خداحافظی خود را می‌گذراند، شادی خود را تقسیم کردند.

* در اقدامی جالب امیر قلعه نوعی هر سه گلزن خود در نیمه اول را از زمین مسابقه خارج کرد تا جان تازه ای به خط حمله خود ببخشد.

* شایان مصلح به دلیل مصدومیت زمین بازی را ترک کرد و جای هود را به امیر جعفری در ترکیب گل‌گهر داد.

* در دقیقه ۸۳ عقیل کعبی ضربه سنگین ایستگاهی را به سمت دروازه گل‌گهر راهی کرد. مسیح زاهدی بعد از ضربه دچار مصدومیت شد و داور مسابقه فوراً دستور قطع بازی و رسیدگی به وضعیت زاهدی را داد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید