امروز:
چهارشنبه - 5 ارديبهشت - 1403
ساعت :

 نمایشگاه پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر خوزستان، چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ در نگارخانه میراث فرهنگی در بازارچه صنایع دستی اهواز افتتاح شد.

 
 به گزارش حبیب خبر، همچنین پوستر پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر خوزستان روز سه شنبه در آیینی با حضور جمعی از مسوولان، هنرمندان و اهالی رسانه در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان رونمایی شد.
 
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان در این آیین با اشاره به فرارسیدن ایام دهه فجر بیان کرد: انقلاب اسلامی بعد ازگذشتن از مراحل دشوار که نظام سلطه در برابر آن ایجاد کرده بود هم اکنون به بالندگی و شکوفایی و قدرت قابل افتخار رسیده و لازم است که هنرمندان ارزش ها و اصول و فرهنگ متعالی اسلامی را به عرصه هنر وارد کنند.
 
عبدالرضا سیفی افزود: دهه فجرفرصت مناسبی است که آثار ارزشمند هنرمندان بهتر دیده شود و این هنر متعالی هنرمند است که می تواند فرهنگ و ارزش های انقلاب اسلامی را به نسل های بعد معرفی و منتقل کند.
 
*برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی فجر
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان نیز گفت: از جمله برنامه های دهه فجر در خوزستان برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی فجر،جشنواره فیلم و موسیقی فجر است که امسال با برنامه ریزی این اداره کل به شکل ویژه تر در بخش های مختلف و جنبی و با مخاطب بیشتر برگزار می شود.
 
سید امین سپهریان افزود: جشنواره هنرهای تجسمی با تجلیل از چند استاد برجسته خوزستان و برنامه های جنبی دیگر ازجمله کارگاه آموزشی و استفاده از ظرفیت شهرستان ها در هنرهای تجسمی برگزار می‌شود.
 
وی با اشاره به افتتاحیه جشنواره فیلم فجر در ۱۷ بهمن در خوزستان بیان کرد:دراین دوره از جشنواره سعی شده به بخش های جنبی جشنواره از جمله مسابقه نقد نویسی پرداخته شود که مخاطبان علاقمند نیز در این جشنواره شرکت کنند.
 
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان افزود: جشنواره موسیقی فجر در خوزستان نیز همزمان با عید مبعث با رونمایی از پوستر آن آغاز به کار می کند.
 
 * انتخاب آثار ۱۲نفر از هنرمندان برجسته خوزستان
دبیر پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر خوزستان نیز در آیین رونمایی ازاین پوستر با بیان اینکه دبیرخانه این رویداد فرهنگی همزمان با سراسر کشور تشکیل شد افزود: آثار ۱۲نفر از هنرمندان برجسته خوزستان در رشته های مختلف هنری برای حضور در نمایشگاه انتخاب شدند.
 
امیر عبیداوی افزود: تعدد رشته های هنری، پراکندگی جغرافیایی و جنسیت برای انتخاب آثار هنرمندان این دوره از جشنواره مد نظر قرار گرفت که ازاین طریق بتوان به مشارکت حداکثری رسید.
 
وی ادامه داد: تعداد ۱۵۰ اثر به دبیرخانه این رویداد هنری در خوزستان ارسال شد و بعد از ارسال به دبیرخانه مرکزی ۳۳ اثر برای نمایشگاه پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی خوزستان انتخاب شد؛ رشته های هنری خوشنویسی ،نقاشی خط،نگارگری، عکاسی و حجم سازی از جمله رشته هایی هستند که هنرمندان توانایی خود را در آن به نمایش گذاشتند.
 
عبیداوی با اشاره به زمان برگزاری نمایشگاه بیان کرد: افتتاحیه این نمایشگاه ساعت ۱۸:۳۰ روز ۱۲ بهمن در نگارخانه میراث فرهنگی در بازارچه صنایع دستی خیابان امام حمینی(ره) شرقی اهواز برگزار می‌شود. این نمایشگاه تا ۲۱ بهمن برپا خواهد بود.
 
وی ادامه داد:در کنار افتتاح نمایشگاه که در سطح کشور با عنوان تجسم هنر برگزار می شود تجلیل از پنج مفاخر فرهنگی استان نیز جزو برنامه های این دوره از جشنواره است.

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید