امروز:
شنبه - 25 فروردين - 1403
ساعت :

كرونا تست

 تعدادی از داروهای دیگر بیماری‌ها که می‌توانند در درمان کرونا موثر باشند مورد آزمایش قرار گرفته‌اند و قرار است تا ظهر امروز، شنبه 24 اسفند نتیجه این بررسی‌ها اعلام شود

به گزارش حبیب خبر، عضو کمیته علمی داروی کرونا در استان تهران با بیان اینکه نتیجه تست داروهای کرونا تا ظهر امروز مشخص می‌شود، گفت: این داروها، داروهای بیماری‌های دیگر است و داروی خاصی تولید نشده است.

 دبیر ستاد توسعه زیست فناوری در گفت و گو با  مهر افزود: از دو هفته گذشته تست داروهای مرتبط با کرونا آغاز شده است. امروز تا ظهر نتیجه تست این داروها مشخص خواهد شد.

دکتر مصطفی قانعی گفت: داروها در حال آزمایش بوده و متخصصان در حال تحلیل آن هستند. یک مدلی در پزشکی وجود دارد و اگر یک گروه نسبت به گروه دیگر به صورت واضح بهبودی بهتری داشته باشند و پزشکان بر اساس آمار آن را، تأیید کنند یعنی دارو اثر کرده است.

 قانعی گفت: اکنون گروه تحلیل در حال کار هستند. ما فعلاً داروی خاصی تولید نکرده‌ایم که بگوییم مخصوص کرونا است؛ اساساً هیچ داروی خاص کرونا، نه در دنیا، نه در ایران و نه در آمریکا تولید نشده است. آنچه مسلم است این است که داروهای موجود بیماری‌های دیگر در حال تست هستند که روی بیماری کرونا اثر دارند یا خیر.

وی تاکید کرد: داروی تولید شده مخصوص بیماران کرونایی در دنیا نداریم و همه داروهایی که در کشور ما برای بیماری‌های دیگر تاییدیه دارند در حال بررسی برای تأثیر روی بیماری کرونا است.

قانعی گفت: تأثیر چندین دارو روی کرونا در حال بررسی است.

قانعی با بیان اینکه این داروها مجوز مصرف داشته‌اند و در صدد هستیم ببینیم این داروها روی کرونا تأثیر دارد یا خیر، خاطر نشان کرد: در واقع هیچ داروی خاص کرونا در دست تولید نیست و تولید آن احتمالاً تا یک سال دیگر طول بکشد.

وی درباره تولید دستگاه‌های مورد نیاز توسط شرکت های دانش بنیان در بخش‌های آی سی یو که اکنون نیز برای بیماران کرونایی مورد استفاده قرار می‌گیرد گفت: این دستگاه‌ها مختص بیماری کرونا نیست و تاکنون در بخش‌های آی سی یو قرار می گرفته و دستگاه‌های کمک کننده برای بیماران کرونا هستند.

به گفته قانعی، اگر شرکت ها بتوانند این دستگاه‌ها را تولید کنند هزینه‌ها را کاهش می‌دهند ولی تولید این دستگاه‌ها یک سال به طول می‌انجامد؛ اگر هم شرکتی طرحی ارایه کرده باشد معاونت علمی و فناوری آن را مورد بررسی قرار خواهد داد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید