امروز:
جمعه - 4 فروردين - 1402
ساعت :

 
 معاون خدمات شهری شهرداری اهواز، انتقال میدان تره بار را به توقفگاه فولاد اقدام عجولانه ای برشمرد.
علیرضا عالیپور روز دوشنبه در نشست شورای سلامت شهرستان اهواز با اشاره به اینکه تلاش زیادی صورت گرفت تا میدان میوه و تره بار اهواز به دلیل سرریز کانال سلمان آسیب نبیند، گفت: انتقال میدان تره بار به توقفگاه فولاد اقدام عجولانه ای بود که زمینه ایجاد سود استفاده افراد سوداگر را به وجود آورد.
او با بیان اینکه برای بازگشت بارفروشان مشکل خاصی نداریم افزود: از فرمانداری اهواز درخواست می شود تا همکاری لازم برای بازگشایی این میدان صورت بگیرد.
او ادامه داد: شهرداری برای توسعه عمرانی این میدان طرح های عمرانی متعددی را اجرا کرده که فاز دوم این توسعه با 70 درصد پیشرفت فیزیکی همراه است.

عالیپور همچنین با اشاره به اینکه بازگشایی بلوارهای ساحلی بر اساس اولویت و کاهش میزان سطح آب از امروز آغاز شده، ادامه داد: با فروکش کردن فاضلاب، جاده ساحلی غربی از زیر پل سیاه در حال بازگشایی است.
معاون خدمات شهری شهرداری اهواز افزود:مجموع طول جاده های ساحلی شهر اهواز 62 کیلومتر است که به منظور جلوگیری از ورود آب به سطح شهر بیش از 30 کیلومتر سیل بند ساخته شد. ** افزایش دبی سدها تهدیدی برای سرریز فاضلاب
رییس مرکز بهداشت اهواز نیز در این نشست گفت: با وجود بهره برداری از تصفیه خانه شرق اهواز همچنان ورود فاضلاب به رودخانه چالش جدی برای کلانشهر اهواز محسوب می شود.
احمد مشکوری نیا افزود:با هربار افزایش دبی آب در سطح رودخانه کارون سرریز شدن شبکه فاضلاب شهر اهواز را تهدید می کند.
وی با بیان به اینکه اقدامات آبفا در این زمینه موقتی است ادامه داد:برطرف کردن مشکل فاضلاب اهواز همیشه موضوع مورد تاکید شورای سلامت شهرستان اهواز بوده است.
مشکوری نیا همچنین به موضوع کیفیت آب روستایی در شهرستان اهواز اشاره کرد و گفت: اهواز در این حوزه دچار مشکلاتی است که به همین منظور باید نظارت دقیق تری صورت بگیرد.
جاده ساحلی غربی و شرقی اهواز در اوایل فروردین به دلیل آبگرفتگی بخش هایی از آن و به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی بسته شد.
بسته شدن جاده ساحلی اهواز سبب انتقال ترافیک به مناطق مرکزی و اهواز و ایجاد راهبندان شده است.
هم اکنون در بخش های مهمی از جاده های ساحلی اهواز سیل بند احداث شده تا از پیشروی آب جلوگیری شود ولی با این حال بخش هایی از بوستان های ساحلی و تاسیسات شهری بر اثر بالا آمدن آب رودخانه کارون که در برخی مواقع تا سه هزار و 500متر مکعب در ثانیه رسیده بود دچار آبگرفتگی شد.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری اهواز نیز با تاکید بر اینکه پاکسازی بلوار ساحلی اهواز نیاز به کار اساسی دارد، گفت: شهرداری اهواز در این زمینه از توان بیشتری استفاده کند تا تردد در این مسیرها هرچه سریعتر آغاز شود.

 سید مجید صالحی بیان کرد: همزمان با کاهش سطح آب، تسریع در پاکسازی خیابان ها، معابر و بلوارهای ساحلی از گل و لای ضروری است.
وی ادامه داد:در روزهای گذشته پس زدگی فاضلاب نگرانی زیادی در اهواز به وجود آورد اما با کمک استان های معین، این مشکل در محلاتی که شرایط حادی داشتند، برطرف شد.
صالحی گفت: در این زمینه باید به صورت اساسی چاره اندیشی شود و باید نگرانی موجود در خصوص فاضلاب محلاتی مانند زرگان نیز برطرف شود.
وی همچنین به موضوع بازگشایی مدارس پس از یک ماه در اهواز اشاره کرد و افزود:باید مراقبت های در مدارس و بوفه هایی که به ارایه مواد غذایی می پردازند بیشتر شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید