امروز:
دوشنبه - 25 تير - 1403
ساعت :

نرخ عوارض آزادراهی به قیمت پفک رسید!

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور گفت: نرخ عوارضی قطعه دوم آزاد تهران- شمال توسط وزیر راه و شهرسازی ابلاغ نشده است.

به گزارش حبیب خبر، "خیرالله خادمی" در پاسخ به پرسشی درباره آخرین وضعیت عوارضی قطعه دوم آزاد راه تهران - شمال گفت: هنوز مبلغ عوارضی قطعه دوم آزاد راه تهران - شمال که باید توسط وزیر راه‌ و شهرسازی به امضا برسد انجام نشده و مبلغ آن ابلاغ نشده است‌.

او یادآور شد: نرخ عوارضی آزادراهی تناسبی با هزینه و درآمد آزادراه‌ها برای سرمایه‌گذاری‌ها ندارد. هم‌اکنون نرخ عوارضی آزادراهی معادل قیمت یک پفک است و با این نرخ‌ها نمی‌توان سرمایه‌گذاران را مجاب کرد در این حوزه سرمایه گذاری کنند.

او افزود: منابع دولت هم برای ساخت و سازها محدود است و در صورتی که بخواهیم حمل و نقل کشور مانند دنیا کار کند درآمد هزینه آن باید متناسب با هم باشند.

او تاکید کرد: باید برنامه ریزی و اصلاح نرخ عوارضی به ویژه برای الکترونیکی کردن عوارضی ها صورت گیرد. شوربختانه با حذف بیمه شخص ثالت برنامه ها برای الکترونیکی عوارضی ها کم رنگ شده است و همین امر خود باعث ایجاد مشکل شده است.

خادمی به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: پیش از این با انجام نشدن بیمه شخص ثالث میزان تسویه حساب‌های عوارضی با ۷۰ تا ۸۰ درصد افزایش مواجه شده بود که متاسفانه با حذف این قانون در بودجه ۱۴۰۳ ما شاهد نزولی شدن روند عوارضی ها هستیم.

حبیب خبر: با توجه به این که نرخ عوارضی آزادراهی تناسبی با هزینه و درآمد آزادراه‌ها برای سرمایه‌گذاری‌ها ندارد و اکنون این نرخ معادل قیمت یک پفک است؛ پیشنهاد می کنم به جای سرمایه گذاری در آزادراه ها در تولید پفک سرمایه گذاری شود که بسیار سودآور است!

اصلن در این اوضاع و احوال حوادث جاده ای و مرگ و میر عزیزان مان، آزادراه می خواهیم چه کار؟!

تازه، با گران سازی هایی که در دولت های گذشته تا کنون انجام شده و می شود مگر کسی درآمدی دارد که بخواهد به وسیله زمینی مسافرت کند و خودش را به کشتن دهد؟!

آن هایی هم که دست شان به دهان شان می رسد بی آن که دست در جیب شهروندان کنند هوایی سفر می کنند یا ماموریت می روند ولی نمی دانیم چه طور می شود که جیب های مان بی آن که شیرفهم شویم تارعنکبوت می بندد در حالی که انگاری چیزی توی آن ها بود اما دیگر نیست و حتا از تار عنکبوت هم خالی شده است!

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید