آمار

امروز:
چهارشنبه - 26 مرداد - 1401
ساعت :

گوناگون

محسن رضایی - معاون اقتصادی رئیس‌جمهور

 

معاون اقتصادی رییس جمهوری ابراز امیدواری کرد: کنترل قیمت‌ها در ماه‌های آینده بهتر از ماه‌های قبل شود و جلوی این افسار گسیختگی در بازار گرفته شود.

 

به گزارش حبیب خبر، محسن رضایی در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار در وزارت کشور با اشاره به برگزاری نخستین جلسه معاونت‌های اقتصادی استانداری استان‌ها گفت: کنترل قیمت‌ها و مدیریت بهتر و کارآمد مردمی‌سازی یارانه‌ها، استفاده درست از سند بودجه و موضوع تورم در کشور از جمله محورهای مورد بحث در این جلسه بود.

 

وی افزود: در بودجه امسال حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان برای تولید و اشتغال در نظر گرفته شده است که تصمیم‌گیری و اختصاص این منابع در استان‌ها به عهده استانداران است.

 

رضایی تصریح کرد: امروز رونق تولید کشور نیاز به حمایت دارد و استانداران باید این وجوه را به‌طور صحیح تخصیص دهند.

 

معاون اقتصادی رییس جمهوری با بیان اینکه نزدیک به ۵۰ سال است که تورم وارد اقتصاد ایران شده است، گفت: اقتصاد ایران یکی از اقتصادهای تورمی دنیاست که از ۱۰ سال قبل از پیروزی انقلاب تا کنون با این تورم مواجه هستیم در حالی که در این ۵۰ سال دنیا تورم دو درصدی داشته است.

 

وی بیان کرد: در این جلسه موضوع و مقابله با تورم از ماه‌های آینده به عنوان اولویت در دستورکار دولت مطرح شد، همچنین از استان‌ها برای تقویت تولید که می‌تواند مؤثر در کنترل تورم باشد درخواست کمک شد.

 

رضایی گفت: در این دولت ما از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم همان‌طور که ایران در سیاست خارجی با غرب و در برجام جدی است ظرفیت‌های سیاست خارجی دیگر ایران که در آسیا و در کشورها منطقه است باید استفاده کند.

 

معاون اقتصادی رییس جمهوری افزود: در این جلسه استفاده از همه ظرفیت‌های سیاست خارجی، اقتصادی کشور، نیروی انسانی و ورود مردم به اقتصاد مطرح شد که بدون مشارکت مردم در اقتصاد نمی‌توان کارهای بزرگی انجام داد.

 

وی ادامه داد: با آمادگی‌هایی که در ستادهای تنظیم بازار صورت گرفته امیدواریم کنترل قیمت‌ها در ماه‌های آینده بسیار بهتر از ماه‌های اردیبهشت و خرداد شود و جلوی این افسار گسیختگی در بازار گرفته شود.

 

رضایی بیان کرد: اقتصاد آینده ایران اقتصاد پیش‌بینی پذیری خواهد بود.

منبع: صدا و سیما

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

نظرات (1)

  • عسکر اسدی

    یکشنبه 12 تیر 1401 - یکشنبه, جولای 3 2022 6:28:42pm

    بزک نمیر بهار میاد