امروز:
دوشنبه - 13 آذر - 1402
ساعت :

وام

 

براساس اعلام وزیر اقتصاد پرداخت وام بدون ضامن در بانک‌های دولتی آغاز شده است و صحبت‌های معاون وزیر اقتصاد حاکی از آن است که شاغلان، بازنشستگان و مستمری بگیران دستگاه‌های اجرایی می‌توانند از شعبه بانکی که حقوق دریافت می‌کنند، فقط با یک نامه کسر از حقوق ۵۰ میلیون تومان بدون ضامن وام بگیرند.

 

به گزارش حبیب خبر به نقل از ایسنا، احسان خاندوزی در زمینه دستور رئیس جمهور به بانک‌ها مبنی بر پرداخت تسهیلات خرد به مردم  از طریق اعتبارسنجی به جای اخذ وثیقه یا ضامن، اعلام کرد که با بخشنامه ‎وزارت اقتصاد، بانک‌های زیرمجموعه این وزارتخانه مکلف شدند تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان افراد حقوق‌بگیر و مستمری‌بگیر دارای رتبه اعتباری مناسب (از بانک محل دریافت حقوق خود) را بدون ضامن انجام دهند.

 

در این زمینه، توضیح تکمیلی معاون امور بانکی وزیر اقتصاد حاکی از آن است که شاغلان، بازنشستگان و مستمری بگیران دستگاه‌های اجرایی اعم از وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌های دولتی می‌توانند از شعبه بانکی که حقوق دریافت می‌کنند، فقط با یک نامه کسر از حقوق ۵۰ میلیون تومان بدون ضامن وام بگیرند.

 

همچنین، طبق اعلام عباس حسینی، متقاضیان دریافت وامی بالای ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان باید علاوه بر ارائه گواهی کسر از حقوق، یک سفته یا چک نیز تحویل دهند.

 

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، گفت: این افراد باید دارای رتبه اعتباری A ، B، C باشند و  کارکنان شرکت‌های بخش خصوصی که دارای رتبه اعتباری A  و B  هستند نیز می‌توانند تا سقف ۵۰ میلیون بدون ضامن وام بگیرند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

نظرات (1)

  • زهره

    دوشنبه 04 بهمن 1400 - دوشنبه, ژانویه 24 2022 12:56:23am

    سلام از چه زمانی میتونیم به بانک‌ها مراجعه کنیم و سود ۵۰ و ۱۰۰ میلیونی چقدر است و من بازنشسته میتوانم وام ۱۰۰ میلیونی بگیرم حقوق ماهانه ام ماهی ۴۵۰۰ هست با تشکر از راهنماییتون