آمار

امروز:
يكشنبه - 12 تير - 1401
ساعت :

ورزش

گوناگون

موضوع خوزستان نمونه خوبی برای تغییر در استانداران است

 

یک فعال سیاسی با یادآوری اینکه استاندار نقش رییس جمهوری را در یک استان ایفا می کند،گفت :استانداران جدید می توانند با بسیج امکانات و مدیریت جهادی مشکل ها را حل کنند.

 

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: دولت فقط کابینه و اعضای کابینه نیست. دولت همان بدنه مدیریت اجرایی در کشور است که از دهیاری و روستاداری شروع می شود تا بخشدار و نمایندگان ادارات در استان ها می رسد.

 

وی ادامه داد: فرماندارن و استانداران هم در راس آن ها قرار دارند. در واقع کلیه مدیران اجرایی کشور در خط مقدم اطلاع رسانی هستند. بنابراین باید تاکید کرد دولت فقط وزیر و کابینه نیست. بدنه اصلی دولت در استان ها بخش ها و روستاها مستقر هستند.

 

نقوی حسینی گفت: مردم  با وزیر و رئیس جمهور به طور روزانه سر و کار ندارند. به جز سفرهای استانی که مدیران ارشد را می بینند بقیه امور خود را با استاندار و بخشدار و فرماندار پیش می برند. مرم با مدیران میانی کار دارند. آن ها باید کار مردم را راه بندازند.

 

وی ادامه داد: درصد بالای مشکلات مردم با ظرفیت های داخلی در استان ها حل می شود. استاندار نماینده دولت در استان است. در واقع استاندار نقش رئیس جمهور را در آن استان ایفا می کند.

 

این فعال سیاسی گفت: اگر استاندار پای کار باشد با مدیریت جهادی، مردم داری و فعالیت درست بیش از پنجاه در صد از مشکلات مردم در استان را حل می کند.

 

وی یادآور شد: مثلا اتفاقی که در خوزستان افتاد نشان داد تغییر در استانداری و نوع مدیریت در آن چه قدر مهم است. موضوعی که باید با درایت استاندار حل می شد با دستور رئیس جمهور و وزیران و ورود ماموران امنیتی حل شد.

 

نقوی حسینی گفت: وقتی دولت و نوع مدیریت تغیر می کند واضح است که مدیران میانی هم باید تغییر کنند. زمانی که من در مجلس بودم در مورد تغییر استانداران توسط آقای روحانی دخالتی نمی کردم چون این موضوع حق ایشان بود.

 

وی گفت:حالا هم فکر می کنم در 31 استانی که داریم استانداران جدید می توانند با بسیج امکانات و مدیریت جهادی مشکلات را حل کنند.

حبیب خبر: با این اوضاع و احوالی که جناب نقوی حسینی توصیف کرد، فکر نکنم بودجه به درد بخوری برای حل مشکل های خوزستان و مردم همیشه در صحنه و نیز رونق اقتصادی تخصیص یابد که استانداران جدید باید با بسیج امکانات و مدیریت جهادی مشکل ها را حل کنند.

اگر هم در حین کار، مشاکل، معاضل و مسایل حل نشد یا نتوانستند حل کنند، می توانند بیندازند گردن دولت های گذشته به ویژه دولت روحانی که دیگر کسی تره هم برایش خرد نمی کند و مثل جناب احمدی نژاد مدام در معرض سیبل منتقدان به ویژه مسوولان دولت فعلی است!

البته، استاندار خوزستان پیش دستی کرده و پیش از آن که ما راهکار ارایه بدهیم، ایشان مشکل های خوزستان را از 2500 سال پیش تا کنون انداخته است روی دوش جناب روحانی به گونه ای که فکر نکنم از این پس بتواند قامت صاف کند!

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید