آمار

امروز:
سه شنبه - 5 مرداد - 1400
ساعت :

ورزش

گوناگون

ساخت تونل بین استانی تاراز در اندیکا آغاز شد

 مدیر کل غرب و مرکز شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از کلنگ زنی تونل بین استانی تاراز در اندیکا خبرداد.

 

 علی اصغر کاظمی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به آغاز احداث تونل بین استانی تاراز در اندیکا که امروز ۲۹ تیرماه با حضور خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی انجام شد، اظهار کرد: طول پروژه شهرکرد به مسجدسلیمان ۳۴۰ کیلومتر است که در طول این مسیر، یک واریانت ۱۱ کیلومتری وجود دارد. پس از اتمام این پروژه  ۲۰۰ متر از تراز ارتفاعی این جاده کاسته خواهد شد.

 

 وی افزود: ساخت جاده و تونل در این مسیر ۱۱ کیلومتری، باعث حذف شدن ۳۵ کیلومتر جاده می شود که در نتیجه مسیر ۳۴۰ کیلومتری به حدود ۳۰۵ کیلومتر کاهش می یابد.

 

کاظمی تصریح کرد: در مجموع این پروژه بین استانی به ساخت حدود ۴ هزار متر تونل و ۷ کیلومتر جاده نیاز دارد. یک تونل ۱۲۰۰ متری و یک تونل ۱۸۰۰ متری در مرز استان چهارمحال و بختیاری ساخته می شود و در استان خوزستان نیز به احداث تونل یک هزار متری در این پروژه نیاز است.

 

وی با اشاره به جزئیات پروژه در مرز استان خوزستان عنوان کرد: این پروژه در خوزستان شامل احداث ۶ کیلومتر مسیر و یک هزار متر تونل می شود و عرض آن با احتساب پیاده رو ۱۳ متر است؛ ارزش ریالی این پروژه ۲۵۰ میلیارد تومان است و استاندار خوزستان از محل اعتبارات توازن، مبلغ خوبی برای این پروژه در نظر گرفت و ما نیز از محل اعتبارات ملی برای اجرای این پروژه بودجه خوبی را دریافت کرده ایم.

 

کاظمی با بیان اینکه مدت زمان اجرای پروژه در استان خوزستان ۳۶ ماه است، گفت: پیمانکار این پروژه شرکت ساخت و توسعه زیربنایی و حمل و نقل کشور، متولی احداث و بهسازی بزرگراه ها، راه ها، راه آهن و راه های اصلی در سراسر کشور است؛ از طریق این شرکت فراخوان انجام شد و پیمانکار این پروژه در حال طی کردن مراحل انعقاد قرارداد است و به زودی نیز تشکیل کارگاه خواهد داد و پروژه را آغاز خواهد کرد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید