امروز:
دوشنبه - 25 تير - 1403
ساعت :

۳ بیمارستان در اهواز لوح دوستدار کودک گرفت

 معاون اجرایی مرکز بهداشت خوزستان از پیشکش لوح بیمارستان دوستدار کودک توسط مرکز مدیریت جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت متبوع به ۳ بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز خبر داد.

 به گزارش حبیب خبر، دکتر "مهرداد شریفی" گفت: لوح بیمارستان دوستدار کودک توسط مرکز مدیریت جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت متبوع به ۳ بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز شامل: بیمارستان‌های ۲۲ بهمن مسجدسلیمان، مهر اهواز و امام موسی کاظم (ع) ماهشهر اعطا شد.

 او با عنوان اینکه آغاز تغذیه با شیر مادر در ساعت نخست زندگی موجب ادامه حیات نزدیک به یک میلیون نوزاد در سال می‌شود، افزود: موفقیت مادران در شیردهی تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد و مراقبت‌ها و حمایت‌های لازم باید در مراحل مختلف پیش و هنگام بارداری، بلافاصله پس از زایمان و در مراحل حساس روز‌های نخست به عمل آید. برای موفقیت تغذیه باشیر مادر و حمایت از مادران در مراحل بارداری و زایمان، اجرای درست ده اقدام بیمارستان‌های دوستدار کودک، به عنوان معیار‌های بین المللی توصیه شده است.

 دکتر شریفی ادامه داد: در بیمارستان‌های دوستدار کودک، آموزش مادران باردار، تماس پوستی مادر و نوزاد بلافاصله پس از تولد، آغاز به هنگام شیرمادر ظرف ساعت نخست تولد، تداوم تغذیه با شیرمادر به طور مکرر و انحصاری، هم اتاقی ۲۴ ساعته مادر و شیرخوار، استفاده نکردن از بطری و گول زنک، آموزش و حمایت مادران از اهم فعالیت‌ها برای شروع موفق شیردهی است که تداوم آن را نیز تسهیل می‌کند و از آنجا که راه اندازی بیمارستان‌های دوستدارکودک و تجربه اجرای ۱۰ اقدام در جهان در ارتقای شاخص‌های شیرمادر نقش بسیاری داشته است، حفظ تداوم و حسن اجرای این اقدامات در بیمارستان‌ها پس از اجرای اولیه و دریافت لوح اهمیت دارد.

 معاون اجرایی مرکز بهداشت خوزستان گفت: وقتی یک بیمارستان به‌عنوان دوستدار کودک شناخته می‌شود، لازم است که استاندارد‌های معیار‌های جهانی را حفظ و قانون تغذیه با شیر مادر و کد بین‌المللی جانشین شونده‌های شیرمادر را رعایت کند تا دوستدار کودک باقی بماند.

او در پایان ابراز امیدواری کرد: تا پایان سال جاری ۴ بیمارستان دیگر نیز مورد ارزیابی کارشناسان وزارتی برای دریافت لوح دوستدار کودک خواهند گرفت.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید