امروز:
دوشنبه - 25 تير - 1403
ساعت :

یک اداره‌کل در خوزستان لوح سپاس زیست محیطی گرفت

اداره کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان استفاده از ظروف یکبار مصرف را در مجموع خود ممنوع کرد.

به گزارش حبیب  خبر از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با حضور در اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان از اقدام مدیرکل این مجموعه در ممنوعیت استفاده از ظروف یکبار مصرف در نشست ها و همچنین مدیریت پسماند و تفکیک زباله سپاسگزاری کرد.

"داود میرشکار" در جمع مدیر کل و کارکنان اداره غله و خدمات بازرگانی گفت: مجموعه شما به این اهمیت آگاه است که در حفاظت از محیط زیست گام بردارد و در امر مدیریت پسماندها که دنیا برای کاهش آن برنامه دارد و مدیریت و کاهش آن از بایسته های دنیای امروز است در مجموع خود به کمینه رساند و این کار بسیار ارزشمند و می تواند الگویی برای سایر ادارات و مجموعه ها باشد.

او گفت: این کار ارزشمند نه تنها برای همه انسان ها در تبار اکنون و آینده سودمند است؛ بلکه به همه موجودات زنده- که گاهی از رهاسازی این پسماندها در طبیعت آسیب می بینند- کمک خواهد کرد.

او در بخش دیگری از سخنان خود به مواردی از آسیب های میکرو پلاستیک ها به حیات وحش در مناطقی که حتی مسکونی هم نبودند اشاره کرد و گفت: در مواردی در بافت های بدن پرندگان مواد پلاستیکی یافت شده است!

میرشکار در ادامه به توانمندی های اقتصادی، اجتماعی و تنوع زیستی خوزستان اشاره کرد و گفت: لازم است از این ظرفیت ها برای حفاظت از محیط زیست استان استفاده کنیم. محیط زیست استان با دشواری های زیادی روبه‌رو است که شایسته مردم پر تلاش- که نقش بسیاری در اقتصاد کشور دارند- نیست و نیاز است با کمک همه، اثرات زیانبار آلودگی ها را کاهش داد.

 او ادامه داد: حفاظت محیط زیست خوزستان صیانت از مجموعه های انسانی را- که در بخش های مختلف این استان در حال خدمت به اقتصاد کشور هستند- خط قرمز خود می داند و نباید این نیروهای ارزشمند با آلودگی زیست محیطی آسیب ببینند.

یک اداره‌کل در خوزستان لوح سپاس زیست محیطی گرفت

*مشارکت در حمایت از حیات وحش استان

در ادامه مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان با تاکید بر آسیب های پسماندهای پلاستیک در جهان بر انسان و سایر موجودات گفت: بر این باور بودیم تا در مجموعه خود با حذف پلاستیک و ظروف یکبار مصرف نقشی هر چند کوچک در حفاظت از محیط زیست داشته باشیم.

"امید جهان نژادیان" افزود: در کنار حذف ظروف یکبار مصرف در اداره کل در زمینه های مدیریت پسماندها و تفکیک زباله، سطل های مناسب در این اداره کل نصب شده است.

او گفت: در مسایل تخصصی نیز با نصب فیلترهای مناسب بر خروجی هوای سیلوهای گندم از گسترش و پراکندگی گرد و خاک به محیط جلوگیری می شود.

جهان نژادیان ادامه داد: مجموعه غله و خدمات بازرگانی آمادگی دارد در حمایت از حیات وحش استان مشارکت داشته باشد.

در پایان این آیین مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اهدای لوح از حرکت زیست محیطی مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان سپاسگزاری کرد و هماهنگ شد با هدف مشارکت بیشتر، در آینده نزدیک تفاهم نامه مشترکی در گسترش برنامه های زیست محیطی به امضا برسانند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید