امروز:
سه شنبه - 4 مهر - 1402
ساعت :

هوای دو شهر خوزستان قرمز شد!

بر اساس آخرین به‌روزرسانی سامانه پایش هوای کشور وضعیت شاخص‌ هوای دو شهر خوزستان روز دوشنبه در وضعیت قرمز قرار گرفت.

به گزارش سامانه پایش کیفی هوای کشور در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۳ امروز شاخص کیفیت هوا براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در ایستگاه‌های شهر ماهشهر با شاخص ۱۷۱ میکروگرم بر مترمکعب، اهواز(استاندار) با شاخص ۱۵۸ میکروگرم بر مترمکعب، اهواز (حفاری) با شاخص ۱۵۶ میکروگرم بر مترمکعب و اهواز(پادادشهر) با شاخص ۱۶۱ میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت قرمز یعنی ناسالم برای همه گروه‌ها قرار گرفت.

بر این اساس اندیمشک با شاخص ۱۰۸، دزفول با شاخص ۱۱۱، سوسنگرد با شاخص ۱۳۲، شوشتر با شاخص۱۱۵میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارند.

تا این لحظه هوای شهرستان‌های بهبهان به علت نبود آلودگی، قابل قبل اعلام شده است.

روز گذشته نیز هوای ماهشهر در وضعیت ناسالم قرار داشت.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

خوزستان ۲۵ ایستگاه فعال پایش کیفی هوا دارد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید