امروز:
يكشنبه - 3 تير - 1403
ساعت :

 سنواتی:اصلاح شبکه دفع آب‌های سطحی در اولویت قرار گیرد

 رییس شورای اسلامی شهر اهواز تصریح کرد: همچنان معتقد به یاری کردن شهردار اهواز در تمامی عرصه‌ها هستیم.

 عبدالزهرا سنواتی اظهار کرد: شهرداری بعد از بحران آبگرفتگی پیش آمده در حد بضاعت و توان خود عملکرد مناسبی داشته است.

او اظهار کرد: شورا در کمیسیون عمران کمیته ویژه آب‌های سطحی تشکیل داد و با مشورت کارشناسان شهرداری و آبفا، طرح اضطراری که باعث کاهش حداقل ۵۰ درصد از بحران می شود را در دستور کار قرار داد که اگر فضای تعاملی مناسبی با دستگاه‌های دیگر ایجاد شود و هر کدام از آن ها مسوولیتی را بپذیرد در کوتاه مدت شاهد کاهش مشکلات شهروندان خواهیم بود.

رئیس شورای شهر اهواز با بیان اینکه اهواز در زمان خشکسالی و تابستان هم گرفتار معضل فاضلاب می‌شود، گفت: متاسفانه وزارت نیرو و شرکت آبفای اهواز در طول ۱۰ سال گذشته در مجموع عملکرد قابل قبولی نداشته و وضعیت فعلی ربطی به عملکرد مدیر فعلی آبفا ندارد چرا که ما از نزدیک شاهد تلاش‌های مدیران فعلی این شرکت‌ها در همین مدت کوتاه بوده‌ایم اما متاسفانه دولت فعلی به رغم وعده  بودجه‌های نجومی انتخاباتی، به هیچکدام از حرف‌های خود در اختصاص بودجه و ... در حق خوزستان عمل نکرده است.

سنواتی افزود: در طول این مدت، برای همکاری با آبفا، شورا در اصلاح و آسفالت حفاری‌ها قول همکاری داد هر چند طبق قانون، این اقدامات هم بر عهده خود آبفا است. در مقابل، انتظار این بود که آبفا هم در خصوص بارندگی و آب‌های سطحی برای جبران کم‌کاری‌های شهرداری‌ها در طول ۳۰ سال گذشته در کانال‌کشی نکردن برای دفع آب‌های سطحی به کمک شهرداری بیاید و ایستگاه‌های پمپاژ خود را تقویت کند که متاسفانه چنین اتفاقی نیفتاد.

او گفت: شورای شهر اهواز همچنان معتقد به یاری کردن شهردار اهواز در تمامی عرصه‌ها است و برون‌رفت از این مشکلات را تنها در سایه ایجاد وحدت و انسجام بین دستگاه‌های متولی اعم از آبفا و شهرداری و کمک نفت می‌داند و قطعا استاندار خوزستان و نمایندگان مجلس باید پیگیر بودجه لازم باشند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید