آمار

امروز:
سه شنبه - 14 تير - 1401
ساعت :

ورزش

گوناگون

 عضو شورای شهر اهواز گفت: شرکت آب و فاضلاب باید پس از سیل مشکلات خطوط بسیاری از مناطق را برطرف می‌کرد اما مگر کار به این سادگی است؛ آب و فاضلاب تنها شخم می‌زند و وضعیت به هم ریخته می‌ماند و دودش به چشم مردم می‌رود و ما متهم می‌شویم که چرا کارمان را خوب انجام نمی‌دهیم و زیر سوال می‌رویم.

محمدجعفر فلسفی در یک‌صدمین جلسه علنی شورای شهر اهواز که امروز (۱۲ آذرماه) در سالن جلسات شورای شهر برگزار شد، با گرامیداشت روز معلولان اظهار کرد: معلولان، قشر وسیعی از جامعه هستند. با  توجه به اینکه جمعیت رو به پیر شدن است، به مرور زمان مساله جدی‌تر خواهد بود؛  هدف از تعیین روزی برای معلولان، شناخت جامعه و مردم نسبت به نیازها و فعالیت‌های این قشر و همچنین شناخت معلولان نسبت به حقوق خود است که به تبع آن باید راهکار مناسبی برای رفع موانع و آسیب‌ها پیدا شود.

وی افزود: دولت وظیفه سنگینی در این باره دارد؛ خوش بختانه در اوایل سال ۹۷ قانونی در حمایت از معلولین تصویب و وظایفی برای دستگاه‌ها تعیین شد. با توجه به اینکه شهرداری رکن مهم مدیریت شهری است، ما نیز در این خصوص وظایفی داریم.

به گزارش ایسنا، عضو شورای شهر اهواز با بیان اینکه شورای پنجم در این زمینه ورود جدی داشته است، تصریح کرد: در تهران ستاد مناسب‌سازی فضاهای شهری تشکیل شده است و باید این ستاد در اهواز نیز تشکیل شود.

فلسفی بیان کرد: همه ارکان شهرداری در زمینه فضاهای عمومی دخیل هستند و باید کارگروه آموزشی برای همه کارشناسان شهرداری داشته باشیم؛ کارشناسان شهرداری که کار نظارت بر فضاهای عمومی و پروژه‌های عمومی را انجام می‌دهند باید به درستی به وظایف خود عمل کنند. در صورتی که در این زمینه کم‌کاری شود در قانون به عنوان فعل مجرمانه در نظر گرفته شده و برخورد قضایی با این مساله نیز قابل انجام است.

وی با اشاره به طرح سوال از شهردار اهواز، ادامه داد: زمانی که مساله‌ای در شورای شهر مطرح می‌شود نحوه مواجهه با آن نیز حائز اهمیت است؛ در پی طرح سوالی که هفته گذشته انجام شد یکی از رسانه‌ها برخورد تخریبی با این موضوع داشته و به سمت و سویی رفته که تعجب‌برانگیز است. در این خصوص سوال‌کننده و پاسخ‌دهنده در دو طرف هستند و درست نیست که یک طرف را به نقد بکشند و در مورد طرف دیگر صحبتی نشود در حالی که باید حرف‌ها نقل شود.

وی تاکید کرد: باید رویکرد در این زمینه اصلاح شود. نباید جبهه‌بندی ایجاد کنیم و عملا از مساله اصلی جامعه غافل شویم.

عضو شورای شهر اهواز گفت: سوالی که در رابطه با طرح آب‌های سطحی مطرح شد در خصوص به‌روزرسانی طرح مطالعاتی سال ۸۷ بود نه اجرا اما صحبت‌ها به گونه‌ای القا شد که من گفتم چرا معضل ۴۰ ساله را کسی حل نمی‌کند. این کار درست نیست و این‌گونه رفتار کردن سفسطه‌بازی و پاک کردن صورت مساله است.

فلسفی عنوان کرد: برخی‌ها عنوان می‌کنند من چرا اکنون این صحبت‌ها را مطرح کرده‌ام؟ در حالی که من در پی بارندگی‌های سال ۹۷ نیز صحبت‌هایی در خصوص آبگرفتگی شدید برخی مناطق اهواز، افت فشار و عدم آمادگی مدیریت شهری برای این موضوع و عدم وجود شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی مطرح کرده بودم و به صراحت عنوان کرده بودم که شبکه دفع آب‌های سطحی در اهواز وجود ندارد و در نتیجه در بارندگی‌ها اهواز چند روز زیر آب می‌رود.

وی بیان کرد: همچنین عنوان کردم لایروبی کانال‌های فاضلاب وظیفه آبفا است اما برای تسریع لایروبی، شهرداری باید به کمک آبفا بیاید زیرا دود این مساله به چشم ما می‌رود.

فلسفی افزود: مساله آبگرفتگی یک مساله بین‌دستگاهی است. به طور مثال اگر برق قطع شود و مشکل قطعی برق رفع نشود و یک ایستگاه پمپاژ از کار بیافتد می‌دانید چه بحرانی ایجاد می‌شود؟

عضو شورای شهر اهواز تصریح کرد: از طرفی بیان می‌شود که شبکه دفع آب‌های سطحی در اهواز مرکب است اما آب و فاضلاب به صراحت عنوان کرده که این موضوع را قبول ندارد. در این زمینه باید مسائل را باید با شرکت آب و فاضلاب حل کنیم.

وی با بیان اینکه در بازدیدی که چند روز گذشته از اهواز داشتیم از وضعیت شهر شرمنده شدیم، گفت: شرکت آب و فاضلاب باید پس از سیل مشکلات خطوط بسیاری از مناطق را برطرف می‌کرد اما مگر کار به این سادگی است؛ آب و فاضلاب تنها شخم می‌زند و وضعیت به هم ریخته می‌ماند و دودش به چشم مردم می‌رود و ما متهم می‌شویم که چرا کارمان را خوب انجام نمی‌دهیم و زیر سوال می‌رویم.

به گزارش ایسنا، در این جلسه شورای شهر اهواز، مقرر شد لایحه خرید ۵۰ دستگاه اتوبوس واحد و ۱۰ دستگاه خودروی آتش‌نشانی بزرگ از محل فروش املاک یا تهاتر با املاک که در دستورکار جلسه امروز آمده بود، برای بررسی بیشتر در کمیسیون حمل و نقل شورای شهر اهواز مطرح شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید