آمار

امروز:
دوشنبه - 17 مرداد - 1401
ساعت :

ورزش

گوناگون

 

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: این شرکت به طور کامل آمادگی دارد تا با اجرای طرح توسعه ۱۶ مخزن خامی، بخشی از مشکل تامین خوراک پتروشیمی ها را برای سال های متمادی برطرف کند.

به گزارش حبیب خبر از پایگاه اطلاع رسانی نفتخیز، علیرضا دانشی سه شنبه ۱۴ تیرماه در نشست هم اندیشی با دکتر عبدالعلی علی عسگری  مدیرعامل صنایع پتروشیمی خلیج فارس- که به میزبانی مناطق نفتخیزجنوب برگزار شد- افزود: توسعه ۱۶ مخزن خامی مناطق نفتخیزجنوب با استفاده از تجارب گذشته، با برآورد اولیه  تولید روزانه،  حدود یک میلیون و سیصد هزار فوت مکعب، بخشی از مشکل تامین خوراک پتروشیمی ها را برای سال های متمادی برطرف می کند. 

وی افزود: با اجرای این طرح و ساخت و راه اندازی پنج یا شش واحد NGL، روزانه حدود ۱۲۰۰ میلیون فوت مکعب گازخشک، ۲۰۰ هزار میعانات و سیتوپلاس تولید خواهد شد.

مدیرعامل مناطق نفتخیزجنوب در بخش دیگری از سخنان اش اجرای پروژه های محیط زیستی در این شرکت را با هدف تکمیل زنجیره ارزش دانست و اظهار کرد: بیش از ۸۰ درصد گازهای همراه جمع آوری شده و تلاش ما اکنون برای جمع آوری گازهای مشعل باقی مانده است تا علاوه بر صرفه اقتصادی، شاهد صنعت نفت پاکی در آینده باشیم.

او یاد آورشد: در سال های اخیر شیوه و روش کارها به صورت جزیره ای انجام می شد اما با روی کار آمدن دولت سیزدهم و با انسجام در امور، این موضوع در حال شکسته شدن است.

 دانشی با بیان اینکه مناطق نفتخیزجنوب از ۹ پالایشگاه کشور خوراک ۷ پالایشگاه را تامین می کند، اظهار کرد: هم اکنون ۷۰ درصد تاسیسات و قطعات مورد نیاز صنعت نفت، به دست  متخصصان توانمند داخلی، بومی سازی شده است که این امر افتخار بزرگی برای کشور محسوب می شود.

او یاد آور شد: در این شرایط سخت تحریم که دشمن اقتصاد کشور را هدف قرار داده است، ما می توانیم با  انجام کارهای بزرگ، علاوه بر برون رفت از مشکلات موجود، در راه شکوفایی اقتصاد کشور بیش از پیش گام برداریم.

او در ادامه به خدمات این شرکت در حادثه متروپل آبادان اشاره کرد و گفت: پس از وقوع این حادثه اسف بار، امکانات و تجهیزات مناطق نفتخیزجنوب و پالایشگاه آبادان در زمینه خدمات رسانی به هم وطنان عزیزمان به کار گرفته شد.

مهندس دانشی در ادامه با بیان اینکه با ویژگی هایی که صنعت نفت دارد، تحریم و نبود سرمایه نباید مانعی برای انجام پروژه ها باشد تصریح کرد: زمان بندی پروژه ها امری مهم و ضروری است  و اگر پروژه ای را تعریف کردیم باید در زمان و موعد مقرر آن را به سرانجام برسانیم.

همچنین در این نشست مدیرعامل صنایع پتروشیمی خلیج فارس، تامین خوراک پتروشیمی ها را یک دغدغه  جدی برشمرد و اظهار امیدواری کرد: با اجرای طرح ۱۶ مخزن خامی مناطق نفتخیزجنوب، این مشکل در آینده ای نزدیک برطرف شود.

عبدالعلی علی عسگری از همکاری و مساعدت مناطق نفتخیزجنوب با شرکت پالایش گاز بید بلند خلیج فارس در جمع آوری طرح گازهای مشعل قدردانی کرد و گفت: امیدواریم با تعامل دوسویه و همچنین سرمایه گذاری در زمینه تحقیقات، در راه شکوفایی اقتصادی و خدمات رسانی به مردم گام برداریم.

در پایان این نشست مقرر شد در یک ماه آینده با برگزاری نشست های متعدد میان مدیران و کارشناسان مناطق نفتخیزجنوب و شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس،  زمینه اجرای مطلوب طرح ۱۶ مخزن خامی فراهم شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید