مدیرعامل ملی حفاری ایران در نمایشگاه بین المللی نفت خبر داد:

افزایش دکل های حفاری فعال در دولت سیزدهم به ۶۱ دستگاه

  مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: با توجه به برنامه های شرکت ملی  نفت ایران مبنی بر شتاب بخشی در اجرای پروژه های توسعه ای برای حفظ، نگهداشت و افزایش  تولید نفت، شمار  دکل های حفاری فعال شرکت در دولت سیزدهم در زمان حاضر به ۶۱ دستگاه  افزایش یافته است.

 به گزارش حبیب خبر از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران، دکتر حمید رضا گلپایگانی در  حاشیه آیین گشایش بیست و ششمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی- که امروز جمعه  (۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد- با اشاره  به اینکه مجموع دکل های حفاری ملکی این شرکت هم اکنون ۷۲ دستگاه خشکی و دریایی است،  افزود: در شروع فعالیت دولت سیزدهم تعداد دکل های فعال ناوگان شرکت ۵۶ دستگاه بود که  کاربست این تجهیزات در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ و ابتدای امسال روند افزایشی داشته  و انتظار می  رود این روند استمرار داشته باشد.

وی اظهار کرد: از امرداد ماه سال گذشته تا به امروز به همت مجموعه تلاشگران این شرکت در بخش های عملیاتی، خدمات یکپارچه فنی و مهندسی و پشتیبانی، حفاری و تکمیل ۶۴ حلقه چاه نفت و گاز با ثبت متراژ ۷۱ هزار و ۵۵۵ متر در مناطق خشکی و دریایی کشور به اتمام رسید و چاه های تولیدی برای بهره برداری در اختیار شرکت های متقاضی قرار گرفت.

گلپایگانی گفت: این چاه ها در گستره عملیاتی شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب، نفت فلات قاره، مهندسی و توسعه نفت و مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران حفر و تکمیل نهایی شد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران افزود: در این مدت در بخش های خدمات فنی، خدمات ویژه و عملیات ویژه حفاری نیز متخصصان خبره و کارآزموده این شرکت بی وقفه و در تلاشی شبانه روزی همگام با کارکنان عملیاتی، در زمینه تکمیل چاه های در دست حفاری و تعمیر چاه های در حال بهره برداری اقدام کردند که این امر در نگهداشت و افزایش ظرفیت تولید بسیار حایز اهمیت است و از ویژگی های منحصر به فرد ملی حفاری در میان شرکت های حفاری در سطح جهان تلقی می شود.

وی در این ارتباط به تحقق ۳ هزار و ۲۵۶ عملیات از سوی مدیریت خدمات فنی اشاره کرد که شامل عملیات اسیدکاری ویژه و گسترده، سیمانکاری چاه ها، تزریق پذیری، لوله مغزی سیار، آزمایش چاه، حفاری با هوا، عملیات ویژه حفاری فروتعادلی، لوله گذاری چاه، نصب آویزه و عملیات آزمایش بهره دهی چاه است.

گلپایگانی همچنین عملکرد مدیریت خدمات ویژه را در مجموع ۷۰۰ عملیات، شامل نمودارگیری درون چاهی و نمودارگیری از سیال حفاری، عملیات چاه پیمایی، حفاری چاه به روش افقی و جهت دار و  مغزه گیری عنوان کرد و افزود: این شرکت برای پاسخ گویی به موقع به درخواست های شرکت های متقاضی اعم از شرکت های بهره برداری تابع شرکت ملی نفت ایران و شرکت های بخش خصوصی فعال در این عرصه آمادگی کامل دارد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران  ارتقای راندمان عملیات و خدمات حفاری را از شمار مهم ترین اهداف کیفی و برنامه های این شرکت در سال ۱۴۰۱ برشمرد و گفت: ملی حفاری با برخورداری از نیروهای انسانی متخصص و کارآمد و  تجهیزات لازم در زمینه حفاری چاه های نفت و گاز در زمان حاضر به عنوان بزرگ ترین شرکت حفاری و ارایه دهنده خدمات یکپارچه در کشور مطرح است.

وی افزود: کارآمدی عملیاتی و ارتقای راندمان اجرایی به منظور توسعه بخشی به عملیات حفاری و خدمات جانبی از جمله در پروژه های کلید در دست و  طرح توسعه ۲۸ مخزن در مناطق نفتخیز جنوب و بهبود کارایی پشتیبانی از اهداف کیفی شرکت است که در این ارتباط بازسازی و نوسازی دستگاه ها و تجهیزات حفاری با به کارگیری حداکثری توان تجهیزاتی و منابع انسانی شرکت و برون سپاری به شرکت‌ های صاحب صلاحیت در دستور کار قرار دارد.

گلپایگانی در این باره به تقویت توانمندی داخلی پشتیبانی از طریق تکمیل ماشین‌آلات موجود و جدید و استفاده از ظرفیت های برون سپاری و به هنگام سازی تامین کالا از طریق اولویت بندی تقاضاهای اصلی و تنوع بخشی به منابع خارجی و داخلی با کیفیت اشاره کرد و رقابت پذیری و اهتمام به سهم بازار را از دیگر محورهای مهم در راه اهداف کیفی شرکت عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران توسعه آموزش های تخصصی، جذب و پرورش نیروی انسانی، رضایتمندی و تقویت انگیزش کارکنان، چابک سازی سازمانی و ارتقای  فرآیندها، افزایش بهره وری و راندمان کار، ارتقای کیفی ناوگان، صدور خدمات فنی و مهندسی،  اصلاح ساختار سازمانی، پایداری مالی، به روز رسانی نرخ خدمات حفاری و جنبی به منظور افزایش درآمدها را از دیگر برنامه های پیش روی شرکت در سال جاری برشمرد.

وی در ادامه با اشاره به حضور یک هزار و ۲۰۰ شرکت در نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی امسال و اقدامات به عمل آمده در هر چه بهتر برگزاری این رویداد بزرگ نمایشگاهی در حوزه صنعت نفت  پس از وقفه ناشی از شیوع ویروس کرونا، از تلاش های برگزار کنندگان نمایشگاه بیست و ششم قدردانی کرد و گفت: شرکت ملی حفاری ایران با توجه به فرصت پیش آمده کوشش می کند تا با رایزنی و تبادل نظر با شرکت های سازنده و دانش بنیان به نحو مطلوب در شناسایی ظرفیت ها و بررسی زمینه های همکاری با سازندگان و صنعتگران اقدام کند.

گلپایگانی گفت: تشکیل جلسات و گفت وگو با مدیران عامل شرکت های کارفرمایی، نشست های تخصصی با مدیران و نمایندگان شرکت های حاضر که در بخش صنعت حفاری فعالیت می کنند، امضا و مبادله چند سند همکاری با مراکز علمی و پژوهشی و شرکت ها و بازدید از غرفه های نمایشگاه و آشنایی با آخرین دستاوردهای در حوزه ساخت و فناوری های نوین از برنامه های مدیران شرکت ملی حفاری ایران در مدت چهار روز به شمار می آید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید