امروز:
جمعه - 4 فروردين - 1402
ساعت :

شهردار اهواز از اختصاص مبلغ 80 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های عمرانی شهر از محل اوراق اسناد خزانه با تصمیم استاندار خوزستان خبر داد.
 
 موسی شاعری در آیین کلنگ‌زنی تقاطع غیرهمسطح 18 متری کیان‌آباد – مهرشهر اهواز که شامگاه شنبه (23 شهریورماه) برگزار شد، اظهار کرد: این پروژه نخستین تقاطع غیرهمسطح است که در این دوره کلنگ‌زنی شده است. طراحی این پروژه به گونه‌ای انجام شده که تقاطع غیرهمسطحی به طول 390 متر و عرض 17 متر به صورت زیرگذر احداث شود و اعتبار این پروژه حدود 140 میلیارد ریال خواهد بود. با افتتاح این پروژه منطقه مهرشهر و کیان‌شهر و در فاز بعدی مسیر پل نهم نیز به یکدیگر متصل می‌شوند و این کریدور تکمیل خواهد شد.
 
وی افزود: این پروژه تاثیر بسزایی در کاهش ترافیک کیان‌آباد، پل صیاد شیرازی و خیابان پهلوان خواهد داشت و حدود 50 درصد بار ترافیکی کیان‌آباد و پل صیاد شیرازی کاسته خواهد شد. همچنین افزایش ارزش افزوده و رونق ساخت و ساز در این منطقه ایجاد خواهد شد.
 
شهردار اهواز عنوان کرد: مدت اجرای این پروژه در قرارداد 18 ماه دیده شده اما با  پیمانکار تواقف کرده‌ایم و  بنا داریم کار به صورت دو تا سه شیفت انجام شود تا پروژه حداکثر ظرف مدت 9 ماه به بهره‌برداری برسد.
 
وی تصریح کرد: همچنین موافقت‌نامه احداث دو تقاط غیرهمسطح بزرگ میدان دانشگاه و میدان جمهوری توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء اجرایی شده و عملیات تجهیز کارگاه و همچنین احداث مجموعه ورزشی چندمنظوره برای خانواده شهرداری اهواز آغاز شده است. مجموع این پروژه‌ها با اعتبار 2 هزار میلیارد ریال انجام خواهد شد.
 
شاعری بیان کرد: روز سه‌شنبه هفته پیش رو هم موافقت‌نامه اجرایی با استانداری خوزستان امضا خواهیم کرد که در آن 280 میلیارد تومان پروژه عمرانی برای اهواز تعریف شده است و نیمی از این مبلغ توسط استانداری خوزستان و نیمی دیگر توسط شهرداری اهواز تامین خواهد شد. این اقدامات، تاثیر چشمگیری در حرکت ما به سمت توسعه اهواز خواهد داشت.
 
وی افزود: امروز نیز استاندار خوزستان دستور دادند از محل اوراق اسناد خزانه، مبلغ 80 میلیارد تومان به تکمیل پروژه‌های عمرانی تعلق بگیرد. همچنین امیدواریم موافقت انتشار 500 میلیارد تومان اوراق اجاره را هم دریافت کنیم که مراحل اجرایی آن در حال انجام است.
 
شاعری بیان کرد: مجموع این اعتبارات می‌تواند باعث تحول بزرگ و چشمگیری در حوزه عمرانی اهواز شود.
شاعری همچنین در خصوص پروژه قطار شهری اهواز گفت: امیدواریم با حمایت اعضای شورای شهر اهواز و نگاه ویژه استاندار خوزستان، پروژه قطار شهری اهواز از بن‌بست خارج شود. قاطعیت شورای سازمان قطار شهری برای حل مشکل متروی اهواز که به گره کور تبدیل شده، ‌می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. 
 
وی عنوان کرد: می‌توانیم فاز اول این پروژه را در همین دوره به بهره‌برداری برسانیم که البته برای حل این مساله نیاز به حمایت همه ارکان خوزستان داریم.
 
به گزارش ایسنا، عبدالزهرا سنواتی رئیس شورای شهر اهواز نیز در این مراسم اظهار کرد: زمانی که مشاهده می‌کنیم عزم همه مسئولین خوزستان جهت خدمت به مردم جزم شده، قطعا در این زمینه تلاش خواهیم کرد و از شهردار حمایت خواهیم کرد و آنچه مورد نیاز شهر است، مصوب می‌کنیم.
 
وی افزود: اجرای این پروژه می‌تواند شرق و غرب اهواز را از مسیر پل نهم به هم متصل و گره ترافیکی را باز کند.
رئیس شورای شهر اهواز عنوان کرد: قطعا پروژه‌های دیگری نیز در راه است و ما تمام عزم خود را جزم می‌کنیم تا این گره‌ها نیز باز شوند.
 
به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری زعیم حوزه‌های علمیه خوزستان نیز در این مراسم اظهار کرد: خدا راشکر می‌کنیم که شهردار جوان و با همت که از عقلانیت برخوردار است، به ما عنایت کرده است.
 
وی افزود: البته پشتیبانی استاندار خوزستان و همراهی اعضای شورا نیز در این اقدامات بسیار موثر است و کارها به خوبی پیگیری می‌شود.
 
زعیم حوزه‌های علمیه خوزستان گفت: از عملکرد وی راضی هستیم و امیدواریم با توفیقات الهی این اقدامات در صحنه عمل، بیشتر بروز پیدا کند.
منبع: ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید