امروز:
پنجشنبه - 4 مرداد - 1403
ساعت :

استاندار خوزستان با بیان اینکه کلان‌شهر اهواز در خدمت‌رسانی و پروژه‌های عمرانی نسبت به کلان‌شهرهای همسطح خود عقب مانده است، گفت: مقصر این که اهواز در توسعه خدمات شهری رشد نیافته است، تهرانی‌ها یا تبریزی‌ها نیستند بلکه مقصر، ما اهوازی‌ها و خوزستانی‌ها هستیم.
 
 غلامرضا شریعتی در آیین کلنگ‌زنی تقاطع غیرهمسطح 18 متری کیان‌آباد – مهرشهر اهواز که شامگاه شنبه (23 شهریورماه) برگزار شد، اظهار کرد: از شهردار و شورای شهر اهواز که مقدمات آغاز اجرای این پروژه را فراهم کردند، تشکر می‌کنیم و امیدواریم این پروژه در زمان مشخص و معین به اتمام برسد.
 
وی تصریح کرد: یکی از کارکردهایی که در کلان‌شهرها بر عهده مدیران امور شهری و شوراهای شهر قرار دارد، مباحث ترافیکی و تسهیل در حمل و نقل شهری است. این موضوع با تهیه امکانات حمل و نقل عمومی از قبیل اتوبوس و قطار شهری و ایجاد شاهراه‌ها و اتصالات مختلف جهت توزیع بار ترافیکی در سایر نقاط انجام می‌شود.
 
استاندار خوزستان پروژه تقاطع غیرهمسطح کیان‌آباد – مهرشهر اهواز گفت: این پروژه از جمله اقدامات جهت تسهیل و توزیع بار ترافیکی است و موجب افزایش ارزش افزوده برای سایر مناطق می‌شود و موجب می‌شود که بار ترافیکی تنها بر یک نقطه خاص متمرکز نشود.
 
شریعتی ادامه داد: همچنین پروژه احداث زیرگذر زردشت و جانبازان و ارتباط آن با پل نهم از دوره قبل آغاز شده و روند کار در این دوره سرعت یافته است. بخشی از پروژه پل نهم به پایان رسیده اما بحث تملک آن وجود دارد تا ارتباط متصل شود که شهردار اهواز و مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان هماهنگی لازم را در این راستا انجام خواهند داد.
 
وی عنوان کرد: اتمام پروژه‌های رینگ غربی و شرقی (فلکه دانشگاه و میدان جمهوری) نیز جهت تسهیل مسیر اتصال غرب به شرق در دستور کار قرار دارد که با هماهنگی‌های انجام شده با قرارگاه خاتم‌الانبیاء قرار است این پروژه سریعا اجرا شود.
 
شریعتی تصریح کرد: هماهنگی که بین شورا و شهردار اهواز وجود دارد، قابل تقدیر است و باید از آنها حمایت شود تا در کنار هم به بهبود، توسعه و پیشرفت و آبادانی شهر کمک کنیم.
 
استاندار خوزستان ادامه داد: اگر صدای همراهی و هماهنگی بلند شود، همه با هم جهت پیشرفت امور همگام می‌شوند اما اگر صدای کشمکش بلند شود، همه کارها متوقف و سیستم زمین‌گیر می‌شود بنابراین هر چه هماهنگی و همدلی برای کار بیشتر شود، قطعا منشاء خدمات و اثرات بیشتری خواهیم بود.
 
وی افزود: اگر اختلاف و کشمکش رخ دهد، نتیجه‌ای نخواهد داشت به جز اینکه بعد از اتمام این دوره تاسف بخوریم.
 
شریعتی عنوان کرد: کلان‌شهر اهواز در خدمت‌رسانی و پروژه‌هایی مانند تقاطع‌های غیرهمسطح و پروژه‌های ترافیکی و عمرانی و آبادانی نسبت به کلان‌شهرهای همسطح خود عقب مانده است اما در این زمینه متهم اصلی خود ما هستیم. مقصر این که اهواز در توسعه خدمات شهری رشد نیافته است، تهرانی‌ها یا تبریزی‌ها نیستند بلکه مقصر، ما اهوازی‌ها و خوزستانی‌ها هستیم.
 
استاندار خوزستان گفت: ما طرز کار جمعی را یاد نگرفته‌ایم و دعوا و اختلاف داشتیم اما شهرهای دیگر در کنار هم بودند و همدیگر را تحمل کردند و کار انجام شد بنابراین اگر رویه کار جمعی را پیدا کنیم و تحمل و ظرفیت اختلاف را داشته باشیم و در عین اختلاف، کار کنیم و در راستای هدف توسعه و پیشرفت آبادانی شهر تلاش کنیم، قطعا موفق خواهیم شد و می‌توانیم عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنیم اما اگر در همان فضای قبلی باشیم، همچنان از لحاظ شاخصه‌های توسعه شهری عقب می‌مانیم.
منبع: ایسنا خوزستان
 

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید