آمار

امروز:
چهارشنبه - 22 ارديبهشت - 1400
ساعت :

ورزش

گوناگون

آغاز مرحله سوم پویش "ایران همدل" در خوزستان

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان از آغاز مرحله سوم پویش "ایران همدل" با هدف کمک به خانواده‌های نیازمند و آسیب‌دیده از کرونا خبر داد.

 به گزارش حبیب خبر به نقل از کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان، "جمال شیبه" در مراسم آغاز به کار نخستین مرکز اطعام مهدوی در خوزستان اظهار کرد: برای تحقق منویات مقام معظم رهبری و عملیاتی کردن رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه در ماه مبارک رمضان، غذای گرم و بسته معیشتی با مشارکت خیران میان نیازمندان توزیع می‌شود.

 او از راه‌اندازی ۲۷۵ مرکز اطعام مهدوی و افطاری ساده سراسر استان در ماه مبارک رمضان با رعایت پروتکل‌ها و نظارت اداره بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و گفت: اولین آشپزخانه به همت بسیج امام علی و امام حسین سپاه قرارگاه جهادی شهید مصدق طاهری مسجد حجت اهواز افتتاح شد.

 شیبه گفت: بیش از یک میلیون پرس غذای گرم و ۱۷۵ هزار سبد غذایی و بسته معیشتی به ارزش ۵۰۰ هزار تومان در استان توزیع می‌شود که این کار با همکاری و مشارکت مردم نیکوکار، موسسات خیریه و مراکز نیکوکاری، بسیج و سپاه، گروه‌های جهادی و استفاده از ظرفیت خیران، اصناف، سازمان‌ها، نهادها صورت می‌گیرد.

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان تصریح کرد: این آشپزخانه‌ها از روز نخست ماه مبارک رمضان شروع به فعالیت می‌کنند و تا پایان ماه مبارک رمضان، مددجویان و نیازمندان در قالب طرح اطعام مهدوی – افطاری ساده غذای گرم و بسته‌های معیشتی و سبد غذایی دریافت خواهند کرد.

 شیبه با اشاره به  طرح "هر خوزستانی حامی یک یتیم" با هدف حمایت از فرزندان ایتام و محسنین، اقدامی ارزشمند برای خدمت‌رسانی مناسب به نیازمندان افزود: در تلاش هستیم در ماه میهمانی خدا، به همت مردم و خیرین استان هیچ فرزندی از ایتام و محسنین نیازمند، در سراسر استان بدون حامی نباشد.

 او گفت: کمیته امداد با عنوان پویش ملی "ایران همدل" در راستای بهره‌مندی از ظرفیت مردم نوع‌دوست، خیران و نیکوکاران و ترویج سنت حسنه اطعام نیازمندان طرحی را تحت عنوان "اطعام مهدوی" افطاری ساده اجرا کرده که امسال با شیوع ویروس کرونا و ایجاد مشکلات معیشتی برای اقشار نیازمند متفاوت‌تر خواهد بود و این خانواده‌ها به کمک‌های معیشتی نیاز بیشتری پیدا می‌کنند.

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان با دعوت از مردم، خیران و همه نهادها و دستگاه‌های مسئول برای پیوستن به مرحله سوم پویش ایران همدل، افزود: مردم نیکوکار می‌توانند برای ارائه کمک‌های خود از طریق شمارگیری کد دستوری #۱۴* و ۸۸۷۷۰۶۱*۱#  اقدام کنند و همچنین پایگاه‌ها و دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری در سراسر استان آماده دریافت کمک‌های مردمی هستند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید