آمار

امروز:
يكشنبه - 10 اسفند - 1399
ساعت :

ورزش

گوناگون

  
۱۰ هزار نیروی جویای کار در اهواز جذب می شود
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان اعلام کرد: در اجرای طرح ۲۸ مخزن نفتی- که بخشی از آن در شهرستان اهواز قرار دارد - ۱۰ هزار نیروی جویای کار به درخواست مجری طرح جذب می شوند.

به گزارش وب سایت حبیب خبر، ارسلان غمگین اظهار کرد: با پیگیری های متعدد و نشست هایی که با شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، و مجری و تیم طرح نگهداشت و افزایش تولید مناطق نفت خیز جنوب (طرح ۲۸ مخزن) برگزار کردیم، جذب ۱۰ هزار نیروی کار مورد نیاز این بخش به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان سپرده شد که این اداره نیز آن را به موسسات کاریابی واگذار می کند.
وی از فعالیت ۶ موسسه کاریابی در اهواز خبر داد و افزود: جذب بخشی از نیروهای طرح ۲۸ مخزن شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در شهرستان اهواز از طریق این کاریابی ها انجام می شود.
غمگین حمایت از موسسات کاریابی ها را وظیفه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان دانست و گفت: دولت بیش از ۱۵ سال پیش تصمیم‌ گرفت بخشی از وظایف را برای کاهش تصدی گری به کانون های کاریابی واگذار کند و ارجاع جذب نیرو شرکت ها به موسسات کاریابی یکی از حمایت های خوب از این مراکز است.
وی ادامه داد: در جلسه ای با مدیران شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب مقرر شد جذب نیرو از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و از طریق معرفی به کاریابی ها انجام شود.
وی اضافه کرد: اسامی ۶ موسسه کاریابی در اهواز و در سایت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان ذکر شده و به گفته مجری طرح توسعه ۲۸ مخزن شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ۱۰ هزار نفر از طریق این طرح جذب خواهند شد که به زودی مراحل آن آغاز می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان یادآور شد: جلسه ای نیز با ۶ کانون کاریابی فعال در سطح اهواز برای بررسی مسایل و جزییات مربوط به جذب ۱۰ هزار نیرو تشکیل شد.
غمگین تصریح کرد: در جلسه ای که با شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب داشتیم مقرر شد: حتی اگر قصد جذب فرزند خود را در این طرح داشتند از طریق موسسه کاریابی به آن ها معرفی شوند و حتی یک نفر جذب نیرو در حوزه طرح ۲۸ مخزن نداشته باشند تا در معرفی ها عدالت انجام شود چرا که کاریابی ها بر اساس بانک‌ اطلاعاتی از معرفی نیروی ناکارآمد جلوگیری می‌کنند و به این صورت شاهد بهره وری بیشتر خواهیم بود.
وی در پایان افزود: معرفی ها از مراکزی بجز کاریابی ها کارشناسانه نیست و حتما باید از طریق کاریابی ها انجام شود تا اثر آن در جامعه تولید، افزایش بهره وری طرح و جذب بیکارانی که نیاز آن مجموعه است دیده شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

نظرات (1)

  • یوسف

    دوشنبه 06 بهمن 1399 - دوشنبه, ژانویه 25 2021 9:53:03am

    کاریابی ها قبل از پیدا کردن کار برای متقاضیان مفلوک وبیچاره طلب چند صد هزارتومانی یا ملیون میکنن از بیکاران اگه واقعا کاری برای بیکاری پیدا کرد از اولین حقوق یا درامدش هزینه های کاریابی را بردارد