امروز:
دوشنبه - 25 تير - 1403
ساعت :

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: کشاندن خبرنگاران به کوچه پس کوچه های دادگاه ها در شان خبرنگاران و مدیران نیست.

محمد جوروند شامگاه سه شنبه در آیین گرامیداشت روز خبرنگار در تالار مهتاب اهواز با اشاره به شکایاتی که از برخی خبرنگاران صورت می گیرد بیان کرد: استاندار فعلی خوزستان وقتی در راس کار قرار گرفتند اعلام کردند مدیران از خبرنگاران شکایت نکنند.

وی افزود: هر انسانی ممکن است اشتباه داشته باشد و به طور قطع اگر خبرنگاران ما درباره عملکرد مدیران مطالبی بیان کرده ، پشت آن نیت سویی مبنی بر تخریب نبوده و قصدشان باز کردن گرهی از مشکلات استان بوده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با تاکید بر اینکه بهتر است هیچ گونه شکایتی از خبرنگاران صورت نگیرد ادامه داد: می توان با دعوت خبرنگار به اداره و برگزاری جلسه و گفت و گو مشکلات را حل کرد.

وی ادامه داد: متاسفانه در سال های اخیر ما حتی شاهد مواردی مانند ضرب و شتم خبرنگار از سوی برخی مدیران بوده ایم که امیدواریم هیچ گاه شاهد چنین مواردی در خوزستان نباشیم.

جوروند افزود: خبرنگاران خوزستان در یک سال گذشته مجاهدانه پا به پای مسئولان در بسیاری از بحران ها بودند و کار اطلاع رسانی را به خوبی انجام دادند.

وی گفت: از خبرنگارانی که عضو خانه مطبوعات نیستند درخواست می شود به عضویت آن درآیند چرا که خانه مطبوعات از جنس خبرنگاران است هر چند ایرادات و نقدهایی به آن وارد است اما با همفکری و همیاری خبرنگاران این مشکلات هم حل و فصل خواهد شد.
معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان نیز در این آیین اظهار کرد: در یک تا ۲ سال اخیر شرایط به نسبت سختی بر خوزستان حاکم بود که اگر همدلی و کنار هم بودن نبود به طور قطع بخشی از این مشکلات، پیامدهای منفی و سختی برای این استان ایجاد می کرد.

علی حسین حسین زاده افزود: بلوغ، تعهد و مسئولیت پذیری و درک شرایط باعث شد که اصحاب رسانه در کنار مدیریت استان و مردم بحران های موجود را به خوبی مدیریت کنند.

وی با اشاره به اینکه مطبوعات محلی خوزستان از جمله مطبوعات باسابقه در کشور هستند گفت: امروز نسل جدید ادامه دهنده راه روزنامه نگاران و خبرنگاران گذشته هستند و نیروهای متعهد و متخصص به حساب می آیند علاوه بر این نکته حایز اهمیت در خبرنگاران نسل جدید، داشتن تحصیلات دانشگاهی عالی در این حوزه است.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان با اشاره به حضور خبرنگاران خوزستان در بحران ها و مشکلات اخیر خوزستان ادامه داد: قلم های خبرنگاران ما در راستای انسجام بیشتر و پیوستگی جامعه فعال بود و توانست در آن شرایط سخت به مردم امید دهد و اکنون نیز وجود همین قلم های منسجم همان چیزی است که با توجه به حرکت های ظالمانه استکبار جهانی به آن نیازمندیم.

وی با اشاره به شکایاتی که از برخی خبرنگاران صورت می گیرد بیان کرد: خبرنگاران گاهی گله هایی از شکایت برخی مدیران که از برخی مطالب آشفته خاطر می‌شوند، داشته و در نتیحه شکایت می کنند اما سعی می کنیم تا جایی که امکان دارد و شرایط اجازه می دهد نگذاریم پای اصحاب رسانه به دادگاه ها باز شود و از روش های دوستانه حل و فصل شود.

حسین زاده با استقبال از نقد سازنده و کار آمد ادامه داد: حوزه انتقاد ظریف و مهم است اما یکی از ویژگی های مهم انتقاد، رعایت ادب و حیثیت مردم است.

عضو هیات مدیره خانه مطبوعات خوزستان نیز با اشاره به عملکرد خانه مطبوعات گفت: جشنواره مطبوعات خوزستان یکی از اولویت های ما بوده که خوشبختانه استقبال بسیار خوبی از آن شد که در حاشیه آن کارگاه ها و کلاس های آموزشی برگزار شد.

مجید منادی با بیان اینکه که خبرنگاران خوزستان با قلم خود، نقش اساسی در انعکاس و نشان دادن مشکلات خوزستان دارند بیان کرد: سیل خوزستان نمادی از حضور و نقش پویای رسانه ها بود و تا امروز هنوز در رسانه های استان، کشور و مسئولان از سیل صحبت می کنند و هنوز موضوع سیل به دست فراموشی سپرده نشده است.

وی افزود: رسانه های خوزستان در کنار نیروهای امدادی توانستند سیل طبیعت خوزستان را به سیل مهربانی تبدیل کنند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید