آمار

امروز:
چهارشنبه - 15 تير - 1401
ساعت :

ورزش

گوناگون

 
به جای نانوایی‌ها، بروند جولان موش در رستوران‎‌ها را بررسی کنند!

رییس اتحادیه نانوایان اهواز با اشاره به معرفی نانوایی‌ها به عنوان صنفی که بیشترین موارد اخطار و معرفی به مراجع قضایی را درباره عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا داشته‌اند، گفت: همان طور که نانوایی‌ها را مورد سنجش قرار می‌دهند، رستوران‌ها را هم بررسی کنند که موش در آن‌ها جولان می‌دهد.

به گزارش حبیب خبر، "امیر دهقان" در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اظهارات سخنگوی وزارت بهداشت مبنی بر اینکه بیشترین موارد اخطار و معرفی به مراجع قضایی در میان اماکن عمومی مربوط به نانوایی‌ها و سپس رستوران‌ها است، اظهار کرد: تا جایی که اطلاع داریم و بازرسی انجام می‌دهیم، اکثریت قریب به اتفاق نانواها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، از پوشش بهداشتی مناسب برخوردار هستند و از مواد ضدعفونی‌کننده استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: نانوایی شغلی است که حین کار نیاز به نظافت دارد؛ از آنجا که نانواها درآمد بالایی ندارند که یک کارگر جداگانه برای انجام نظافت داشته باشند، کارگران در حال کار، توان انجام نظافت همزمان با کار کردن را ندارند و بعد از هر نوبت پخت، نظافت انجام می‌دهند. با این وجود، شرایط نانوایی‌ها آن چیزی نیست که سخنگوی وزارت بهداشت اظهار می‌کند.

رئیس اتحادیه نانوایان اهواز گفت: همانطور که نانوایی‌ها را مورد سنجش قرار می‌دهند، رستوران‌ها را هم بررسی کنند که موش در آن‌ها جولان می‌دهد ولی کاری با آن‌ها ندارند.

وی افزود: آشپزخانه رستوران‌ها یک محل جداگانه است اما نانواها به دلیل اینکه پخت و تهیه خمیرشان همگی در یک محل انجام می‌شود، توسط مشتریان روند کارشان دیده می‌شود؛ این یک امر طبیعی است که حین کار مقداری آرد به اطراف ریخته شود یا یک گونی کف زمین افتاده باشد.

دهقان تصریح کرد: با این وجود، نانوایی‌ها در پایان کار، نظافت انجام می‌دهند و برای پخت بعدی آماده می‌شوند. تا جایی که بازرسی انجام داده‌ایم نیز به مورد خاصی در خصوص عدم رعایت پروتکل‌ها و نکات بهداشتی بر نخورده‌ایم.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید