امروز:
دوشنبه - 25 تير - 1403
ساعت :

اهواز- پایگاه خبری- تحلیلی حبیب نیوز: کارگاه مهارت آموزی در محیط واقعی کار در رشته تلفن همراه شهرستان اهواز در آیینی گشایش یافت.

علی ساری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در این آیین گفت: مهارت‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند تأثیر زیادی در رفع موانع اشتغال داشته باشد. تمام امکانات دولتی و ظرفیت های مجلس برای توسعه اشتغال بسیج هستند تا جوانان جویای کار وارد بازارکار شوند.

او افزود: برای اشتغال جوانان و توسعه کار، نیاز به پیش نیاز کسب مهارت های تخصصی و ماهرانه  فنی و حرفه ای دارد. جوانان باید با مهارت آموزی و به صورت گام به گام  مسیر آینده شغلی را فراهم و زمینه ورود به بازارکار خود را میسر کنند.

ساری گفت: با کسب آموزش مهارتی فنی و حرفه ای، استفاده از تسهیلات صندوق امید کارآفرینی و مشاوره و هدایت کارجویان، اشتغالزایی پایدار صورت می پذیرد.

اوبیان کرد: راه اندازی کارگاه های مهارت آموزی در محیط واقعی کار بسیار ارزنده است و می‌تواند تأثیر زیادی در تحقق فرصت‌های شغلی داشته باشد.

او با اشاره به نقش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بر اشتغال‌زایی عنوان کرد: اگر فنی و حرفه‌ای در این زمینه ‌ سرمایه‌گذاری کند می‌تواند نقش محوری در توسعه اشتغال داشته باشد.

 

* تشریح اهداف طرح

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان در ادامه خاطرنشان کرد: طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی با رویکرد ایجاد بسترهای لازم برای اشتغال مولد و پایدار و مورد نیاز جامعه به ویژه مشاغل خرد و خانگی و توسعه آموزش های مهارتی و نیز برای استفاده از ظرفیت های آموزشی موجود در محیط های کارگاهی و برای توسعه و تنوع الگوهای آموزشی تدوین شده است.

عبدالنبی سواعدی اظهارکرد: مهارت آموزی در محیط کار واقعی یکی از روش های آموزشی فنی و حرفه ای است که در آن مهارت و شایستگی مورد نیاز در چارچوب استانداردهای آموزشی سازمان از مربی به مهارت آموز همزمان با فرایند تولید محصول و ارایه خدمت منتقل می شود.

او گفت: آشنایی با محیط کسب و کار، کسب تجربه و آماده سازی و ایجاد خودباوری در مهارت آموز برای ورود به عرصه اشتغال و کارآفرینی، کمک به بنگاه های فعال به منظور شناسایی و جذب نیروی کار مستعد و توانمند،کاهش هزینه های جذب و به کارگیری نیروهای فاقد مهارت و استفاده از ظرفیت و توان آموزشی عملی بنگاه های اقتصادی از اهداف اجرایی این طرح است.

گفتنی است: کارگاه مهارت آموزی در محیط واقعی کار در رشته تعمیرکار نرم افزار و سخت افزار تلفن شهرستان اهواز همراه با ظرفیت سالانه 45 نفر از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان مجوز فعالیت گرفت.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید